Geleneksel Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. MICE Sektörünün “Oscar”ları sahiplerini buldu

MICE Sektörünün “Oscar”ları sahiplerini buldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Turizm ve aktiflik bölümünün devleri ACE of MICE ile 12. Sefer bir ortaya geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bölümün en büyük tertibine ikinci kere konut sahipliği yaptı.

Yaklaşık 14 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip MICE dalının “Oscar”ları olarak bilinen Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards dev bir tertip ile gerçekleşti. Dream Project tarafından bu yıl 12’nci sefer düzenlenen 3500’ün üzerinde B2B toplantısıyla KKTC ticari hacmine katkı sağlayan tertibin gala gecesinde 24 farklı kategoride kongre, toplantı, aktiflik ve turizm dalının en güzellerini ödüllendirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Etraf Bakanlığı himayelerinde, Elexus Hotel & Convention mesken sahipliğinde, Cyprus Royal Turizm ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) takviyeleriyle düzenlenen tertipte ulusal ve milletlerarası kurumsal firmalar, aktiflik ajansları, oteller, acenteler, turizm ve aktiflik kesimi profesyonelleri ACE of MICE çatısı altında bir ortaya geldi.

5-7 Ocak tarihleri ortasında iki gün boyunca süren ve 3500’ün üzerinde B2B toplantısıyla KKTC ticari hacmine katkı sağlayan tertibin sonunda ise, MICE alanında en başarılı marka ve projeler görkemli ödül merasimiyle sahiplerini buldu.

 

Ercüment Şansal’ın kırmızı halıda gerçekleştirdiği röportajlar ile yere giriş yapan konuklar Elvan Kızılay’ın keman dinletisi ile geceye başladı. Başak Koç’un sunuculuğunu üstlendiği ödül merasiminde sevilen sanatçı Gökhan Zirve sahne alırken, gecede ayrıyeten T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, Kıbrıs Türk Otelciler Derneği Lideri Dimağ Çağıner, Cyprus Royal Kurucu ortaklarından Nusret Polat, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Lideri Orhan Tolun, Ankara Vilayet Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, İstanbul Turizm Platformu Yöneticisi Şengül Altan Arslan, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti Turizm , Kültür, Gençlik Ve Etraf Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, Swissôtel The Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, Jolly İdare Heyeti Lideri Mete Vardar ve Dream Project CEO’su Volkan Ataman, tanınmış sunucu Hasret Yıldız üzere iş dünyası ve sanat topluluğundan ünlü simalar da yer aldı.

Yüzlerce kurumsal markanın aktiflik satın alıcılarının yanı sıra memleketler arası tıp operatörlerinin, acente ve aktiflik firmalarının üst seviye yöneticilerinin 2 gün boyunca hosted buyer olarak ağırlandığı Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards gala gecesinin açılış konuşmasını yapan Dream Project CEO’su Volkan Ataman, 55 bölümle etkileşim halinde olan, ülke tanıtımındaki rolü ve 14milyar dolarlık ticari hacmi ile iktisada kıymetli katkısı olan MICE kesimi açısından Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards’ın büyük ehemmiyet arz ettiğinden bahsetti.

Sözlerini şöyle sürdüren Ataman, “Fuar ve ödül organizasyonlarımızla birlikte bugüne kadar toplam da 21’nci sefer düzenlediğimiz ACE of M.I.C.E. etkinliğimizin Kıbrıs ayağında birlikte çok keyifli üç gün geçirdik. B2B sayımız 3.500’ü geçerek yeni iş birliklerinin tohumlarını attık ve yeni dostluklara vesile olduk. Ayrıyeten etkinliğimiz Kıbrıs MICE destinasyonuna çok büyük katkılar sunuyor. Birçok değerli tertibe konut sahipliği yapan Kıbrıs mükemmel tabiatı, denizi, lezzetleri, üst seviyede hizmet sunan harika tesisleri, yeni çizgilerin eklenmesiyle büyüyen uçuş ağı ve yeni havalimanı ile MICE alanında daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Alanında uzman çok pahalı konuşmacılarımız ile Kıbrıs MICE pazarının aldığı hissenin ve bu alandaki bilinirliğinin arttırılması için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Bu aktifliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Etraf Bakanlığı’na, Elexus Hotel’e ve Cyprus Royal Turizm’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

ÖDÜL KAZANANLAR LİSTESİ

Konuşmaların akabinde 24 farklı kategoride projelerin değerlendirildiği gecede, en güzel aktiflik yapımından en düzgün dijital aktifliğe, en uygun incentive etkinliğinden en güzel spor aktifliğine kadar pek çok ödül sahiplerini buldu. 12’nci ACE of M.I.C.E. Awards Muvaffakiyet Mükafatları; 2016 yılından bu yana adanın turizmine büyük katkı sunan Elexus Hotel’e, İstanbul destinasyonunun tanıtımı ve İstanbul’a kazandırdığı milletlerarası kongreler adına  Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı & İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Ofisi Lider Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası İdare Konseyi Üyesi Bahadır Yaşık’a, vizyoner bakış açısı ve öncü liderliği ile Türkiye’de pek çok muvaffakiyete ve birincilere imza atan Swissôtel The Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan’a verildi.

 

Gecede ödül kazanan öbür marka ve projeler ise şu biçimde oldu:

 • Air France En Uygun Aktiflik: The Planner Co / Adidas Champions Island
 • Skyteam Airline Alliance En Toplumsal Sorumluluk Projesi: Hayat Holding/Hayata Uygun Bakarız Ekolojik Okuryazarlık Projesi.
 • Verus Group En Yeterli Gerilla: Key People Media / Dünyanın En Uzun Langırtı Dünya Rekoru
 • En Âlâ Çıkış Yapan Aktiflik Toplantı İdare Firması: Stage Plus Event / Türkiye özel okullar derneği 21. Klasik Eğitim Sempozyumu-Cumhuriyetin 100.yılı ve eğitimin geleceği
 • En Düzgün Konser Aktifliği: Vestel / 19 Mayıs’ı 19 Mayıs üzere #Kutluyoruz
 • En Âlâ Aktiflik Yapımı: Imagina Production/ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100. Yılı Kutlaması
 • Oliviera Private Island Hotel En Güzel lansman: Oksijen Events / Şişecam Paşabahçe Gururla Lansmanı
 • En Yeterli Spor Aktifliği: Boogy The Event Company / “100.Yıl Cumhuriyet Bayanları Koşusu’’
 • En Yeterli Roadshow: Ab Kolektif / Fanta Fest
 • En Yeterli Ses, Işık, İmaj Uygulaması HEYET ÖZEL: Pyrodigy Production / Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 100. yıl aktiflikleri kapsamında Işık, ses ve Mapping Gösterisi
 • En Güzel Stant ve Aktiflik Alanı Tasarımı: THY / UEFA Şampiyonlar Şenliği – Türk Hava Yolları Fan Zone
 • En uygun Hibrit/Dijital Aktiflik Platformu: Eventmagix / 35th Annual Conference of the International Society for Environmental Epidemiology
 • En Yeterli Davet Aktifliği: Rush Event / Kalekim 50.Yıl Daveti
 • En Düzgün Festival: The Others Brand Experience Agency / Fanta Fest
 • En Düzgün Sürdürülebilirlik Projesi: Konya Selçuklu Belediyesi / Selçuklu Belediyesi Kompost Üretim Tesisi
 • En Yeterli Kültür & Sanat Aktifliği: Doğuş Holding / Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyet 100. Yıl Konseri
 • En Âlâ Influencer Kampanyası: Oyak Turizm / Renault Austral Lansmanı
 • En Güzel Halkla Bağlantılar Aktifliği: Ondokuz Tertip ve Message İrtibat / Yeni Lexus LM – Fly Lexus Basın Lansmanı
 • En Güzel İncentive Aktifliği: Ondokuz Tertip / Toyota Türkiye Bayi Toplantısı Ve Yeni Toyota C-Hr Hyrbid Lansmanı
 • En Düzgün Belediye Aktifliği: Şile Belediyesi / 34.Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Şenliği – Şile Belediyesi
 • En Uygun Alışveriş Merkezi Aktifliği: Zorlu Center / Eco Love Fest
 • En Âlâ Ses, Işık, Manzara Uygulaması: Dimi / Pubg Mobıle Dünya Şampiyonası 2023
 • En Güzel Çocuk Aktifliği: Jules Verne / Memleketler arası Vestel Manisa Yarı Maratonu – Çocuk Koşusu
 • En Yeterli Tepe: Lobby Event Factory / Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış Konferansı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir