MediaMarkt, Teknolojide Kadın Derneği ile Geleceğin Teknoloji Liderlerine Destek Oluyor

Avrupa’nın açık orta bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Teknolojide Bayan Derneği (Wtech) tarafından yürütülen “Teknolojinin Başkan 100leri” projesine dayanak vererek, Türkiye’nin teknoloji alanındaki geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor. Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak düzenlenen bu projede MediaMarkt, teknoloji alanında meslek yapmayı hedefleyen dört yetenekli genç bayana eğitim takviyesi sağlıyor.

Geniş eser yelpazesiyle teknolojiseverlere konforlu alışveriş keyfi sunan MediaMarkt, toplumsal sorumluluk anlayışının ve teknoloji alanında bayanların güçlenmesine verdiği kıymetin bir yansıması olarak “Teknolojinin Başkan 100leri” projesine takviye veriyor. Teknolojide Bayan Derneği (Wtech) tarafından yürütülen ve Türkiye’nin önde gelen 70 markasının desteklediği proje kapsamında, 100 bayan ve 25 erkek önder yetiştirmek için iştirakçilere kapsamlı ve büsbütün fiyatsız bir eğitim programı sunuluyor. 

Teknolojinin Başkan 100leri” projesiyle iştirakçiler, günümüz dünyasının en talep gören alanları olan Data Analitiği, Python ile Bilgi Bilimi, Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu üzere disiplinlerde ağır ve kapsamlı eğitimler alacaklar. IQ, EQ ve CQ üzere toplumsal ve duygusal zeka maharetlerinin geliştirilmesine yönelik özel eğitimlerle, gençlerin iş ve toplumsal hayatlarında başarılı olmaları için gerekli temeller atılacak.

Proje kapsamında MediaMarkt, 4 genç bayana eğitim dayanağı veriyor

“Teknolojinin Başkan 100leri” projesi kapsamında, MediaMarkt tarafından desteklenen dört genç bayan, alanlarında uzman eğitimciler tarafından verilecek olan derinlemesine eğitimlerle, teknoloji kesiminde liderlik yapma yolunda kıymetli bir adım atacak. MediaMarkt, bu eğitim takviyesi ile genç bayanların hem teknik marifetlerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hem de onlara mesleklerinde ilerlerken muhtaçlık duyacakları rehberliği ve mentorluğu sağlamayı hedefliyor.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen bu proje ile MediaMarkt, teknoloji kesiminde bayanların daha görünür ve aktif roller üstlenmesini teşvik ederken, birebir vakitte genç jenerasyonların teknoloji alanında meslek yapma hayallerini desteklemek için kıymetli bir adım atıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*