Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Mastercard ‘Great Place to Work®’ sertifikasına hak kazandı

Mastercard ‘Great Place to Work®’ sertifikasına hak kazandı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Mastercard, global ölçekte kurum kültürlerini ve çalışan tecrübesini pahalandıran bağımsız araştırma kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından verilen Great Place to Work® sertifikasının sahibi oldu. Şirketin bu muvaffakiyetinin temelinde tüm çalışanların birbirine hürmet duyduğu, çeşitliliğin ve kapsayıcılığın önemsendiği bir çalışma ortamı sağlaması yer alıyor.

İSTANBUL, 14 Ağustos 2023-  İşyeri kültüründe global otorite olan Great Place to Work® şirketlerin küresel seviyede, çalışanlar tarafından nasıl değerlendirildiğini, kesimdeki algıları ve irtibat stratejilerini ölçüyor. Bu ölçümler sonucunda Mastercard, çalışan odaklı kurum kültürü ve insan kaynakları alanındaki yenilikçi uygulamaları sayesinde Great Place to Work® sertifikasını almaya hak kazandı.

İnsan kaynakları uygulamalarında Türkiye‘nin en beğenilen şirketleri ortasında yer almanın gurur verici olduğunu belirten Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Mastercard kültürü, her çalışanımızın birbirinden farklı ve kıymetli olduğu görüşüne dayanıyor. Tüm çalışanlarımızın birbirine itimat ve hürmet duyduğu, farklı kanılara müsamaha ile yaklaştığı, başarıyı birlikte kutladığı bir çalışma ortamı yaratmak için çalışıyoruz. Ayrıca geri bildirim kültürünün ehemmiyetine inanıyoruz. İnsan kaynakları uygulamalarımıza çalışma arkadaşlarımızın geri bildirimde bulunabileceği çeşitli platformları entegre ediyoruz. Öte yandan bir şeffaflık kültürü geliştirmek ve hiyerarşiden bağımsız olarak herkesi bakış açılarını ve görüşlerini paylaşmaya teşvik etmeye itina gösteriyoruz. Bu taahhüdün bir modülü olarak, tüm çalışanlarımızın duygusal sıhhatini korumak üzere global standartlardaki çeşitlilik ve kapsayıcılık prensiplerini benimsiyoruz. Great Place to Work® sertifikasını almaya hak kazanmamız bu alandaki uygulamalarımız ile gerçek yolda olduğumuzu gösteriyor. Böylesine değerli bir statüye layık görülmek bizleri son derece onurlandırdı. Emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

ÖRNEK İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI

Başarıyı inançlı ve şeffaf bir çalışma ortamının getirdiğini savunan Mastercard, çeşitlilik ve kapsayıcılık uygulamalarını dünya genelinde sürdürüyor. Şirket, çalışanlarının seslerini duyurmaları maksadıyla dertleri kabul etme, kıymetlendirme ve çözme sistemi üzerine heyeti bir kültür geliştiriyor. Ruh sıhhati ayı olan mayıs ayında, tüm çalışanların genel refaha odaklanabilecekleri, birbiriyle temas kurabilecekleri ve inançlı bir alanda öykülerini paylaşabilecekleri oturumlar gerçekleştiriyor. 

Mastercard, çalışanlarının sağlıklı bir iş ve hayat istikrarı kurması hedefiyle başkanların hibrit iş güçlerini yönetmelerine yönelik öğrenme fırsatları, ofis dışında çalışma esnekliği, ebeveyn müsaadeleri vb. siyasetler izliyor. Çalışanlarının mesleklerinde nasıl ilerleyecekleri konusunda başkanlarla ilişki kurabildikleri, gelişim seyahatleri için tavsiye alabildikleri ve meslektaşları ile ağ kurma talihi yakalayabildikleri etkileşimli etkinlikler düzenleniyor. Ek olarak, Gönüllülük Günleri programıyla çalışanlarını toplumsal sorumluluk kapsamında uygun gönüllülük ve toplumsal yardım faaliyetlerinde etkin rol almaya da teşvik ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir