Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Mastercard Danışmanlık Hizmetleri’nde üst düzey yeni atama

Mastercard Danışmanlık Hizmetleri’nde üst düzey yeni atama

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Mastercard Danışmanlık Hizmetleri EEMEA Bölgesi Kıdemli Lider Yardımcılığı misyonuna Muin Öztop getirildi. Öztop, Mastercard’ın profesyonel servis ağı oluşturan ve Türkiye’nin de ortalarında bulunduğu 81 ülkede süratle büyüyen danışmanlık hizmetleri grubundan sorumlu olacak.

Ödeme teknolojileri alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Mastercard, EEMEA bölgesindeki operasyonel değişiklikleri kapsamında yeni bir atama gerçekleştirdi. Mastercard’ın profesyonel servis ağı oluşturan danışmanlarını bir ortaya getiren Mastercard Danışmanlık Hizmetleri’nde üst seviye bir atama yapıldı.

81 ÜLKEDEN SORUMLU TAKIMI YÖNETECEK

Mart 2022’den bu yana şirket bünyesinde Türkiye ve Ortadoğu Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Lider Yardımcısı olarak vazife yapan Muin Öztop, Nisan 2024 prestijiyle Mastercard Danışmanlık Hizmetleri’nin EEMEA Bölgesi Kıdemli Lider Yardımcısı olarak atandı. Öztop, Türkiye’nin de ortalarında bulunduğu 81 ülkede süratle büyüyen danışmanlık hizmetleri grubunu yönetecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği kısmından mezun olan Öztop, akabinde Columbia Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği alanında doktora eğitimi aldı. Profesyonel iş hayatına makine mühendisi olarak başlayan Öztop, daha sonra küresel idare danışmanlığı firması The Boston Consulting Group’un İstanbul ve New York ofislerinde proje yöneticisi olarak çalıştı. Ocak 2018’de Mastercard Danışmanlık Hiztmetleri’ne katılan Öztop, Ocak 2022’de Bağımsız Devletler Topluluğu İş Geliştirme lideri olarak atandı. Son vazifesinde, Türkiye’nin de ortalarında bulunduğu 12 ülkede, Mastercard Danışmanlık hizmetlerinin müşterilere en faal formda ulaştırılmasından sorumlu kadronun liderliğini üstleniyordu. 

Mastercard Danışmanlık Hizmetleri, Orta Doğu, Avrupa ve Afrika bölgelerinde finansal kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve resmi makamlara gerçek vakitli süreç bilgileri ve tahlillerine dayalı danışmanlık hizmeti veriyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir