Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Marsh McLennan Türkiye Depremzede Kız Çocuklarının Eğitimine Destek Oluyor

Marsh McLennan Türkiye Depremzede Kız Çocuklarının Eğitimine Destek Oluyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Marsh McLennan Türkiye, zelzele ve ekonomik sebeplerle eğitimi kesintiye uğrayan kız öğrencilere takviye olmak üzere Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin inisiyatifiyle yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Marsh McLennan Türkiye şirketlerinden Mercer ve Marsh, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) burs projesine 3 yıl boyunca dayanak olacak.

Strateji, risk ve insan kaynakları alanında müşterilerine danışmanlık hizmetleri ve tahliller sunan Marsh McLennan Türkiye, bayan ve eğitim hususlarında farkındalığı artırmak ve kız çocuklarının eğitimine takviye olmak için yeni bir adım atıyor. Marsh McLennan Türkiye şirketleri Mercer ve Marsh, eğitimde fırsat eşitliği vizyonuyla 28 yıldır çalışmalarını sürdüren Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) sarsıntıdan etkilenen çocuk ve gençlerin eğitimlerine takviye olmak hedefiyle başlattığı zelzele bursu projesi kapsamında Türkiye’deki okullarda birinci, orta, lise ve yükseköğretim programlarında tahsil gören kız öğrencilerin eğitimine 3 sene katkıda bulunacak. 

Marsh McLennan Türkiye’nin Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin (DEI) inisiyatifiyle EÇEV’le yürütülen çalışma kapsamında okulların birinci, orta, lise ve yüksek tahsil programlarında tahsil gören, zelzele ve ekonomik gereksinimleri nedeniyle eğitimi kesintiye uğrayan yahut uğrama riski olan kız öğrencilere burs takviyesi sağlanacak. 

Toplumsal gelişime katkı sağlamak üzere kız çocuklarının geleceğine ve bayanların iş ömrüne kazandırılmasına yönelik çalışmalar yürütmeyi önemsediklerini belirten Marsh McLennan Türkiye CEO’su Tarık Serpil, “Bu projeyle, yalnızca kız öğrencilerin eğitimine dayanak vermekle kalmayacak, tıpkı vakitte sürdürülebilirlik prensiplerimiz çerçevesinde toplumun refahına ve geleceğine katkıda bulunma emelimizi da bir sefer daha ortaya koyacağız. Projelerine dahil olduğumuz Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na bu işbirliği için teşekkür ediyorum. DEI komitesindeki arkadaşlarımızı da gönülden kutluyorum. Kelam konusu burslar, öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli olan tüm masrafları kapsayacak. Bu sayede, eğitim alanında yaşanan meselelerin bir nebze de olsa azaltılmasını hedefliyoruz. Daha uygun bir gelecek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir