Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. “Maratonİzmir” için geri sayım başladı

“Maratonİzmir” için geri sayım başladı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin beşincisini düzenleyeceği Maratonİzmir, 21 Nisan Pazar günü koşulacak. World Athletics’te dünyanın en süratli maratonları listesine giren tertipte yeni rekorların kırılması bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin beşincisini düzenleyeceği Maratonİzmir için geri sayım başladı.  21 Nisan Pazar günü koşulacak maratona 38 ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından 5 bin 600 sportmen katılacak. AVEK Otomotiv’in ana sponsor olduğu Maratonİzmir,  Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Bir Dünya” için belirlediği global hedefler doğrultusunda bu yıl “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” mottosuyla düzenleniyor. World Athletics’te dünyanın en süratli maratonları listesine giren tertipte yeni rekorların kırılması bekleniyor

Ersun Yanal ve Bengisu Avcı da parkurda olacak

Bu yıl koşuda Ersun Yanal Vakfı’nı kurarak Türkiye’de çocukların ve gençlere fırsat eşitliği yaratmak için öncü bir hareket başlatan Türk futbolunun önde gelen teknik yöneticilerinden Ersun Yanal ile Okyanus Yedilisi’nde dört kanalı yüzerek geçmeyi başaran birinci ve tek Türk bayanı Bengisu Avcı da parkurdaki yerini alacak.  Sidrex Koşu Grubu ve Bengisu Avcı, Sıhhatte Kalite Derneği’nin (SAĞKAL) İzmir Eczacı Odası ile birlikte düzenlediği “Hayat Kurtaran Bileklikler” kampanyası için koşacak.

42 kilometrelik yarışın startı sabah 8’de verilecek

Türkiye’nin en süratli parkuru Maratonİzmir’in startı saat 08.00’de Şair Eşref Bulvarı’ndaki eski İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasının önünden verilecek. 42 kilometrelik yarışta yer alacak 600 atlet Alsancak üzerinden Karşıyaka’ya ulaşacak ve Bostanlı İskelesi’ne gelmeden dönecek. Tıpkı parkurdan bu sefer Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı üzerinden İnciraltı’na varacak atletler, İzmir Marina’dan dönerek başlangıç noktasında yarışı tamamlayacak. 

5 bin sportmen gayret edecek

Maratonİzmir kapsamında 10 kilometrelik koşu da düzenlenecek. Bu yarışın startı da birebir gün ve birebir noktadan 07.00’de verilecek. Atletler, Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı üzerindeki Köprü Tramvay durağından dönerek, Fuar Kültürpark eski İZFAŞ binası karşı şeridinde yarışı tamamlayacak. 10 kilometrelik koşuya 5 bin atlet katılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir