Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lüleburgaz’da 100’üncü yıla özel kent girişi

Lüleburgaz’da 100’üncü yıla özel kent girişi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Lüleburgaz Belediyesi kentin doğu ve batı yakasındaki girişlerinde Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetlerinin yer aldığı alan düzenlemeleri yapıyor. Cumhuriyetin ilanının ve Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına özel yapılan ve geceleri aydınlatılacak olan kent girişleri çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a yakışır bir imaj ortaya çıkaracak.

Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin Yeni Sanayi ile Edirne Bayırı mevkiinde yer alan girişlerinde alan düzenlemesi yapıyor. Kentin her iki girişinde yer alacak ve Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüetlerinin yer aldığı kent giriş alanları bilhassa geceleri yapılacak aydınlatmayla süper bir imaj ortaya koyacak. Kısa müddet içinde tamamlanması planlanan kent girişlerini ziyaret eden Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, işçilere teşekkür etti.

 

“Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a çok yakışacak”

Lüleburgaz’ın Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir kent girişine sahip olacağını söyleyen Lider Gerenli, “Kentimizin girişlerinde imali tamamlanmak üzere olan alan düzenlemelerimizi yerinde inceledik. Kurtuluşumuzun ve Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına yaptığımız düzenlemelerimiz her şeyin sevgiyle başladığı çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgazımıza çok yakışacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir