Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lüleburgaz Belediyesi’nden Malatya’ya konteyner desteği!

Lüleburgaz Belediyesi’nden Malatya’ya konteyner desteği!

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Lüleburgaz Belediyesi, aradan 80 gün geçmesine rağmen hala büyük bir barınma sorununun bulunduğu depremin etkilediği kentlerden Malatya’ya 14 adet konteyner ev gönderiyor. Tam donanımlı bir şekilde Lüleburgaz Belediyesi’nin imal ettiği konteyner evler anahtar teslim şekilde ailelere verilecek.

Kahramanmaraş merkezli gelen ve 50 binden fazla insanın yaşamını kaybettiği depremin ardından 80 gün geçmesine rağmen bölgede devam eden barınma sorununa bir nebze olsun destek verebilmek amacıyla Lüleburgaz Belediyesi harekete geçti. Depremin ilk günlerinde dayanışmanın merkezi olan ve vatandaşlardan gelen 20’den fazla tır dolusu yardım malzemesini hızlı bir şekilde deprem bölgelerine ulaştıran Lüleburgaz Belediyesi şimdi de imal ettiği konteyner evlerle bölgeye destek oluyor. Lüleburgaz Belediyesi her biri tam donanımlı anahtar teslim şekilde hazırlanan 14 adet konteyner evi Malatya Merkez’e gönderiyor.

Ailelere anahtar teslim!

Deprem bölgesiyle dayanışma içinde olmaya devam eden Lüleburgaz Belediyesi’nin hazır hale getirdiği 14 adet konteyner ev ailelere anahtar teslim verilecek. Özel Kalem Müdürü Ahmet Cem Sain ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Onur Aydın tarafından bizzat teslim edilecek konteyner barınma sorunu ailelerin yaraları bir nebze de olsun sarılmış olunacak.

“Yaralarımızı hep birlikte sarıyoruz”

Deprem bölgesinin yanında olmayı sürdüreceklerinin altını çizen Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, “Barınmanın hala büyük bir sorun olduğu deprem bölgesine Lüleburgaz Belediyesi olarak tam donanımlı 14 adet konteyner gönderiyoruz. Bizi dayanışma duygusu yaşatacak” diye konuştu.

Tam donanımlı konteynerler

Lüleburgaz Belediyesi’nin hummalı bir çalışmayla hazırladığı her biri 2 odalı konteynerlerin içerisinde tuvalet, banyo ve mutfak bölümü bulunuyor. Tam donanımlı bir şekilde imal edilen konteynerlere depremzede aileler 28 Nisan itibariyle yerleşmeye başlayacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir