Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi eğitimlerine devam ediyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin bilhassa çalışan ve iş arayan anneler için hayata geçirdiği Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde çocuklar, alanında uzman eğitimci takımıyla eğitim almaya devam ediyor.  Anneler, çocuklarını gönül rahatlığıyla Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne bırakabiliyor.

Ekonomik durumu ne olursa olsun çalışan bütün annelerin çocuklarının okul öncesi eğitimle tanışmaları kanısından hareketle kente kazandırılan Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, alanında uzman eğitimci takımıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Lüleburgaz Yıldızları Bayan Akademisi’nde yer alan Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde çocuklar dramadan zeka oyunlarına, danstan spora  çağdaş ve nitelikli bir okul öncesi eğitimden geçiyor.

“LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NİN LÜLEBURGAZ’A YAPTIĞI EN UYGUN YATIRIM”

Öğrenci velisi Zeynep Çırakoğlu; “İki yıldan bu yana çocuğum buraya geliyor, mutluyuz. Konut iktisadına katkıda bulunmak için çok yanlışsız bir yer olduğuna inanıyorum. Gerek öğretmen takımıyla gerek hijyen kurallarıyla olsun, bilhassa bir anne olarak söyleyebilirim ki çocukların gelişimine nazaran kalori hesabıyla besleniyor çocuklarımız. Drama derslerinden faydalanıyorlar. Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz’a yaptığı en âlâ yatırım olarak görüyorum bu kreşi. Aslında buranın açılış hedefi çalışmak isteyen annelere bir fırsat yaratmaktı. Giriş ve çıkış saatlerine nazaran iş imkanından faydalanmak isteyen bayanlar gönül rahatlığıyla çocuklarını buraya teslim edebilirler” diye konuştu.

Haftaiçi 08:00-18:00 saatleri ortasında hizmet veren, 142 toplam kapasiteye sahip Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde 7 öğretmen, 2 yardımcı öğretmen, 1 drama öğretmeniyle toplam 10 kişilik eğitimci takımı, 1 psikolog, 1 kreş sorumlusu, paklık, mutfak, takviye çalışanlarıyla birlikte toplam 16 kişi görev yapıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*