Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Lösev’in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor

Lösev’in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Lösemili Çocuklar Sıhhat ve Eğitim Vakfı LÖSEV, klasik olarak her yıl Ramazan Bayramı öncesinde lösemi ve kanser gayreti veren çocuklara muhtaçlıkları oranında ‘Karşılıksız Özel Gereksinim Kredisi’ ile takviye oluyor.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sıhhat ve Eğitim Vakfı “Önce Çocuklar İyileşsin” davetiyle ramazan ayı boyunca erzak kolilerini hastalarına ulaştırırken fitre, fidye ve zekat bağışlarıyla lösemi ve kanser  tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların tedavi masraflarını ve toplumsal gereksinimlerini karşılıyor.

Aylık sistemli nakdi dayanaklara ek olarak, bayram öncesi yüzlerce aileye 50.000 ile 30.000 TL ortasındaki “Karşılıksız Özel Gereksinim Kredisi” çekleri iletildi. Türkiye genelinde başlatılan karşılıksız özel muhtaçlık kredisi dayanağı Ankara başta olmak üzere, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Bartın, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van ve Zonguldak vilayetlerinde, lösemi ve kanser ile uğraş eden yüzlerce aileye ulaştırıldı. Ramazan boyunca LÖSEV’e kayıtlı binlerce aileye de “Sağlık-Eğitim Bursu” ve “Aile Takviye Bursu” muhtaçlıkları doğrultusunda iletilecek.

Anne Leyla Kuruağaç: “Sizlerin Sayesinde Yalnız Hissetmiyoruz”

LÖSEV tarafından 50.000 TL yardım yapılan Ankara’da yaşayan 7 yaşındaki Muhammed Ensari Kuruağaç’ın annesi Leyla Kuruağaç yaşadıkları süreci şöyle anlattı; “2020 yılında Bitlis’te Muhammed’e lösemi tanısı kondu. Pandemi vakti olması da çok sıkıntı şeyler yaşamamıza neden oldu. Muhammed’in tedavisi için Ankara’ya taşınmak zorunda kaldık. Devlet hastanesinde tedavi görürken LÖSEV ile tanıştık. Bu süreçte LÖSEV daima yanımızda oldu. Muhammed Beşiktaşlı, Beşiktaş marşlarının onu coşkulandırıyor. Vakit zaman yaşıtlarıyla oyunlar oynuyor, Muhammed heyecanlı bir çocuk, sokak hayvanlarına karşı çok ilgili. Bilhassa yemek sofrasından artan kemikleri cebine koyar ‘anne bunları köpeklere verelim’ der. Büyüyünce polis olmak istiyor. Muhammed’in şu an denetimleri devam ediyor. 50 Bin TL’lik çeki Muhammed için kullanacağız. LÖSEV’e ve tüm bağışçılara teşekkürler. Sizlerin sayesinde yalnız hissetmiyoruz.”

Hastane Odasında Bayram Ziyaretleri

LÖSEV’in kayıtlı hastalarına dayanakları bunlarla sonlu kalmıyor. LÖSEV, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde tedavisi devam eden Lösemi ve Kanser hastası Çocuklar ve refakatçi annelerine bayramlıklar iletiyor, buruk bir bayram sevinci yaşamamaları için hastanelerde hem ziyaret edip bayramlaşıyor hem de armağan ve sürprizleriyle güçlü tedavi sürecinde moral veriyor. Hastalarının konutlarında beyaz eşya ve mobilya gereksinimleri belirlenerek, kelam konusu eksiklikler gideriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir