Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Lokman Hekim Sağlık Vakfı “Sağlıkta Şiddete Dur!” Dedi

Lokman Hekim Sağlık Vakfı “Sağlıkta Şiddete Dur!” Dedi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Bugüne kadar 103’ü mezun 598 hekimin yetişmesine takviye veren Lokman Tabip Sıhhat Vakfı, sıhhat çalışanlarının karşı karşıya kaldığı şiddete dikkat çekmek üzere etkileyici bir sinema hazırladı. 28 Nisan ‘Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü’nde paylaşılan sinemada ileti; uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybeden bir doktor üzerinden veriliyor.

Resmi bilgiler, dünyada artan şiddet eğiliminin maksadında sıhhat vazifelilerinin birinci sıralarda olduğunu ortaya koyuyor. Sağlık ve Toplumsal Hizmet Çalışanları Sendikası’nın (Sağlık-Sen) ‘2022 Yılı Sıhhatte Şiddet Raporu’nda sıhhat çalışanlarına yönelik 249 şiddet olayının meydana geldiği, 422 sıhhat çalışanının şiddete maruz kaldığı görülüyor. Sıhhatte şiddetin önüne geçilebilmesi için her kademede çalışmalar yürütülüyor.

Eğitimde fırsat eşitliği ve herkes için ulaşılabilir sıhhat vizyonuyla maddi olanaksızlıklar içinde eğitimini tamamlamaya çalışan tıp fakültesi öğrencilerine takviye veren ve bugüne kadar 103’ü mezun 598 tabibi yetiştiren Lokman Doktor Sıhhat Vakfı da hususa çarpıcı bir sinema ile katkı sağladı.  

Her alanda şiddetin her türlüsünün karşısında duran Vakıf; hazırlanan sinema ile “Sağlıkta Şiddete Dur!” dedi. 28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü’nde yayınlanan sinema; bir doktorun her an karşı karşıya kalabileceği bir olayı gözler önüne seriyor. Sinemada her gün yüzlerce hayata dokunan bir doktorun, uğradığı silahlı atak sonucu hayatını kaybetmesi dramatik ve etkileyici bir dokunuşla anlatılıyor. 

Happy People Project tarafından hayata geçirilen sinemanın çekimleri Çekmeköy Yıldız Platosu ve Çekmeköy Devlet Hastanesi otoparkında gerçekleştirildi. Shortcut yapımın katkılarıyla, 35 kişilik bir grup tarafından çekilen sinemanın direktörlüğünü ise Ekin Sensev üstlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir