Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. LeMans’da ilk kez bir Türk Takımı yarışacak

LeMans’da ilk kez bir Türk Takımı yarışacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Türk Grubu Racing Team Turkey, Le Mans 24 Saat Yarışı için gün sayıyor

Dünya’nın en kıymetli motor sporları etkinliklerinden biri olan efsanevi Le Mans 24 Saat Yarışında gayret edecek birinci Türk Ekibi Racing Team Turkey, LMP2 ve LMP2 Pro/Am kategorilerinde birincilik amacıyla start alacak.  

Yarışın resmi tedarikçisi Goodyear lastikleriyle çaba edecek grubun önderi Salih Yoluç, “Mutlak zafer amacıyla başlayacağımız yarışı birinci bitirerek Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemizi gururlandırmayı arzuluyoruz” dedi. 

Efsanevi Le Mans 24 saat yarışlarında birinci sefer bir Türk ekibi start alıyor. Cumhuriyetimizin ve Le Mans’ın 100. yılı olması nedeniyle daha da manalı olan yarışta Goodyear lastikleriyle yarışacak olan Racing Team Turkey, 8’i Pro/Am olmak üzere, 24 aracın start alacağı LMP2 ve LMP2 Pro/Am kategorilerinde şampiyonluğu hedefliyor. 

Geçtiğimiz yıl Avrupa Le Mans Serisi Pro/Am 2022’de şampiyon olarak bir dayanıklılık serisinde bu başarıyı elde eden birinci Türk kadrosu olan Racing Team Turkey, Le Mans 24 2023’te de şampiyon olarak tarihe geçmeyi amaçlıyor. 

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak tasarlanan 923 kapı numaralı araçlarıyla Goodyear sponsorluğunda ve  Salih Yoluç’un liderliğinde yarışacak olan grupta İngiliz pilot Tom Gamble ve Belçikalı pilot Dries Vanthoor da yer alıyor.

Bir hayali gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz

Le Mans 24 saat yarışlarının, dayanıklılık temeline dayanması nedeniyle çok farklı olduğunu söyleyen Salih Yoluç “Bu nedenle lastiklerinizin de bu zorluğa dayanacak kadar güçlü ve yüksek performansa sahip olması gerekiyor. Hakikat lastik seçimi çok değerliydi. Goodyear lastiklerinin yarış bitene kadar bize sağlam ve güçlü performans vereceğine inanıyorum. Amacımız galibiyet, bu manalı yılda, böylesi bir hayali gerçekleştirmek, beni ve tüm takımı son derece heyecanlandırıyor” dedi. 

Racing Team Turkey ile mutluluğumuz iki kat artıyor

LMP2 kategorisinde çaba edecek tüm ekiplerin Goodyear yarış lastiklerini kullanmalarının Goodyear’ın motor sporlarında tercih edilen bir marka olduğunun ve teknolojisiyle fark yarattığının bir göstergesi olduğunu söyleyen Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Yöneticisi Ertan San, “Bu bizim için son derece memnunluk verici. Lakin bir diğer büyük mutluluğumuz da, bir Türk ekibinin efsanevi yarışın ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında böylesi bir arenada uğraş edecek olması. Racing Team Turkey’nin bu yarışa damga vuracağından hiç kuşkumuz yok” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir