Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Kürek Milli Takım Olimpiyat Kotası İçin Sahne Alıyor

Kürek Milli Takım Olimpiyat Kotası İçin Sahne Alıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Türkiye Kürek Ulusal Kadrosu, 25-28 Nisan tarihlerinde Macaristan’ın Szeged (Segedin) kentinde düzenlenecek 2024 Avrupa Kürek Olimpiyat Kota Yarışları’nda Olimpiyat Kotası almak için çaba edecek.

4 Atlet ve 3 Takım Yarışacak

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota veren ve European Rowing tarafından düzenlenen 2024 Avrupa Kürek Olimpiyat Kota Yarışları’na Türkiye Kürek Ulusal Grubu, 4 atlet ve 3 takımla iştirak sağlayacak. En uygun gruplarıyla Tek İkili ve Hafif Kilo İki İkili kategorilerinde kota için gayret edecek olan Kürek Ulusal Kadrosu, Macaristan’da Olimpiyat kotası elde etmek için ter dökecek.

Geçtiğimiz yıl 23 yaş altı Bayanlarda Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Elis Özbay ve tekrar geçtiğimiz yıl Erkekler 23 yaş altı Erkeklerde Avrupa Şampiyonu olan Cevdet Ege Memnun tek ikili kategorisinde ay yıldızlı tayt ile ülkemizi temsil edecek. 2023 Dünya Yaz Üniversite Oyunları altın madalya sahibi Enes Gök ve 19 yaş altı Erkekler kategorisi Dünya Şampiyonu ve Avrupa İkincisi Halil Kaan Köroğlu’ndan oluşan Hafif Kilo İki İkili grubu ise bu kategoride kota almak için uğraş edecek.

Kota yarışlarında ülkemizi Türkiye Kürek Ulusal Kadrosu grupları şu formda yer alacak.
 

Elis Özbay
Kadınlar Tek İkili (W1X)

Cevdet Ege Mutlu

Erkekler Tek İkili (M1X) 

Enes Gök – Halil Kaan Köroğlu

Hafif Kilo İki İkili (LM2X)

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir