Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. KOSKİ Çalışanları Aldıkları Eğitimle İşitme Engelli Abonelere İşaret Diliyle Destek Oluyor

KOSKİ Çalışanları Aldıkları Eğitimle İşitme Engelli Abonelere İşaret Diliyle Destek Oluyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Üç ay boyunca Temel İşaret Lisanı, Abone, Su Hizmetleri, Kanalizasyon Hizmetleri, Memnuniyet ve Şikâyet tabirleri başlığında işaret lisanı eğitimleri alan KOSKİ çalışanları, işitme engellilerin süreçlerinde onlarla daha süratli bağlantı kurarak yardımcı olmanın memnunluğunu yaşadı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve KOMEK iş birliğinde KOSKİ çalışanlarına yönelik “İşaret Lisanı Eğitimi” düzenlendi.

Konya’da yaşayan engelli bireylerin KOSKİ hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak, hizmet kalitesini, çalışanın iş kabiliyetini ve donanımını artırmak hedefiyle verilen hizmet içi eğitim 3 ay devam etti.

ABONELERE YARDIMCI OLMAK İÇİN EĞİTİM ALDILAR

Bu kapsamda KOSKİ çalışanlarına Temel İşaret Lisanı, Abone, Su Hizmetleri, Kanalizasyon Hizmetleri, Memnuniyet ve Şikâyet tabirleri başlığında işaret lisanı eğitimleri verildi.

Eğitimlere katılan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları, 3 ay boyunca kapsamlı bir içerikle işaret lisanı eğitimi alarak engelli bireylere daha uygun hizmet etmeye başladıklarını söz etti.

İşitme engelli bireylerin karşılarında işaret lisanı bilen bireyler gördüğünde çok keyifli olduklarını lisana getiren çalışanlar, aldıkları eğitimi daha da ilerleterek en âlâ formda hizmet vermek istediklerini kaydetti.

İŞİTME ENGELLİ BİREYLER DE ŞAD OLDU

KOSKİ’ye gelerek müşteri temsilcileriyle işaret lisanı vasıtasıyla bağlantı kuran işitme engelli bir vatandaş da bu türlü bir hizmet verilmesinin kendisini çok memnun ettiğini, uygulamanın farklı vilayetlerde ve kurumlarda uygulanması gerektiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir