Koreograf Gökhan Duman: Oyunculuk hevesi modelliği bitiriyor

Pek çok başarılı defileye imza atan, Türkiye’nin en ünlü modelleriyle tekraren defa çalışan koreograf Gökhan Duman, Türkiye’de eskisi kadar model yetişmediğine dikkat çekti.

Türkiye’de moda dünyasının iktisattan en çok etkilenen kesimlerden biri olduğunu vurgulayan Gökhan Duman, “Son periyotta modelliğe ilgi duyan gençlerin iş bulamama korkusu yaşadığını biliyoruz. Bu yüzden yabancı modeller daha çok tercih ediliyor” dedi.

Gökhan Duman bilhassa genç model adaylarının akıllarının oyunculukla çelindiğini söylerken, “Modellik yarışlarını dereceyle bitiren herkes oyunculuk hayali kurmaya başladı. Model fiziğine sahip gençlerin oyunculuğa yönelmesi dalı etkiliyor. Dizi ve reklam oyunculuğu çıkış yolu olarak görülüyor. Fakat âlâ bir modelin oyunculuğa daha yatkın olabileceğini unutuyorlar. Cansu Dere üzere, Serenay Sarıkaya üzere, Kıvanç Tatlıtuğ üzere başarılı oyuncuların hepsi birinci olarak podyumu deneyimlemişlerdi” dedi.

Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Demet Şener üzere pek çok modelin koreograflığını üstlenen Gökhan Duman, “Moda dünyasının dayanışma içerisinde olarak yeni modellerin yetişmesine takviye olması gerekiyor. Biz bu alanda grubumuzla genç modeller yetiştirmek için çalışıyoruz. Modellik artık bir hobi olarak görülmemeli” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*