Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Konya Büyükşehir’in Yarışmalarında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Konya Büyükşehir’in Yarışmalarında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlediği; “Haydi Pişir Bakalım”, “Haydi Oyna Bakalım”, “Haydi Konuş Bakalım” ve “Haydi Bil Bakalım” müsabakalarında dereceye giren öğrencilere mükafatları verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından Medeniyet Okulu Projesi kapsamında öğrencilere yönelik düzenlenen yarışlarda dereceye giren öğrencilere ikramları takdim edildi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa katılan Konya Büyükşehir Belediye Lider Vekili Uzbaş, “Burada yaşadığınız heyecan ve deneyimler hayatınızın her periyodunda hatırlayacağınız hoş anılar olarak kalacak inşallah. Müsabakalarda ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise yarışların gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine, kendilerini söz etmelerine ve rekabet ruhunu geliştirmelerine imkan sağladığını belirterek, “Bu aktiflikleri destekleyen ve bizlere birçok imkanın kapısını aralayan Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

ÖDÜLLLER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların akabinde müsabakalarda dereceye giren öğrencilere mükafatları takdim edildi. “Haydi Pişir Bakalım” yemek müsabakasında birinci Karapınar Meke Anadolu Lisesi, ikinci Bozkır Osman Yaren Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncü de Yalıhüyük Anadolu Lisesi oldu.

“Haydi Konuş Bakalım” münazara müsabakasında, Selçuklu Anadolu Lisesi birinci, Karatay Bozkırlılar Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Akören Ali Aşık Çok Programlı Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

“Haydi Oyna Bakalım” tiyatro müsabakasında Taşkent Anadolu İmam Hatip Lisesi birincilik, Altınekin Ali Esmehan Tekelioğlu Anadolu Lisesi ikincilik ve Seydişehir Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi de üçüncülük elde etti.

“Haydi Bil Bakalım” bilgi yarışında Karapınar Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Kadınhanı Hacı Ali Odabaşı İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Selçuklu 100. Yıl Mahallesi Ahmet Haşhaş Ortaokulu da üçüncü oldu.

Bozkır Belediye Lideri Sadettin Hürmet, Karapınar Belediye Lideri Mehmet Yaka, İlçe Ulusal Eğitim müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı ödül merasiminde müsabaka birincilerine tablet, ikincilerine akıllı saat, üçüncülerine de teleskop armağan edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir