Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kemer Belediyesi’nden sağlık hizmetleri

Kemer Belediyesi’nden sağlık hizmetleri

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü, 2019-2023 yılları ortasında yaptığı çalışmaların sayısal bilgilerini açıkladı.

“Her şeyin başı sağlık” kelamıyla hareket eden ve Kemer’de sıhhat manasında yaptığı projelerle ve hizmetlerle isminden sıkça kelam ettiren Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü, 2019-2023 yılları ortasında 1536 iş yerinde sıhhi denetiminde bulundu.

Kemer Belediyesi Veterinerliği, 7259 hayvanı aşılayıp kısırlaştırdıktan sonra işaretledi. 2049 hayvanı sahiplendiren belediye veterinerliği, sokak hayvanları ile ilgili de 11 bin 199 şikayet ihbarını kıymetlendirdi.

 

Evde Bakım ve Sıhhat Hizmetleri

Evde Bakım ve Sıhhat Hizmetleri çalışmaları kapsamında 8 bin 208 hastayı fiyatsız olarak otobüslerle sıhhat kurumlarına taşıyan belediye sıhhat takımları, binek araçlarla da 407 hastayı hastanede muayene ettirdi.

Belediye berberi 668 vatandaşa konutunda fiyatsız tıraş hizmeti verirken, 1362 hastaya meskeninde fiyatsız enjeksiyon ve pansuman yapıldı.

133 gereksinim sahibinin konutunda paklık yapan belediye takımları, 58 vatandaşın da konutunda banyosu yaptırıldı.

Hastanelerde tedavi gören hastaları rutin olarak ziyaret eden belediye sıhhat takımları, 1900 hasta tespit ederek hastalarla tek tek ilgilendi ve 750 hastayı hasta nakil ambulansı ile hastanelere ulaştırdı.

 

Diğer faaliyetler

İhtiyaç sahibi 294 hastaya tutanak karşılığında hasta yatağı ve 237 tekerlekli sandalye veren Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü takımları, 4 bin 107 şahsa online ve yüz yüze olmak üzere ruhsal danışmanlık hizmeti verdi.

 

Çocuklar fiyatsız sünnet ettirildi

Kemer’de erkekliğe vilayet adımı atmak isteyen çocukları fiyatsız olarak sünnet ettiren Kemer Belediyesi, 2019-2023 yılları ortasında 516 çocuğu sünnet ettirdi.

Kemer Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü takımları, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’nun talimatlarıyla bilhassa pandemi devrinde vatandaşların yanında oldu.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara besin yardımında bulunan belediye takımları, esnafa ve vatandaşlara fiyatsız maske dağıttı.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz birinci andan itibaren Kemer halkı için hizmet ürettik. Bilhassa sıhhat konusuna büyük ehemmiyet verdik. Pandemi devrinde belediye takımlarımıza tüm zorlukları aştık ve vatandaşlarımızın yanında olduk. Sokak hayvanları konusunda elimizden gelen tüm çabası gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Konutta bakım hizmetlerimiz kapsamında gereksinim sahibi vatandaşlarımıza fiyatsız olarak hizmet ettik. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın erkekliğe birinci adımlarını atmalarına yardımcı olduk ve çocuklarımızı fiyatsız sünnet ettirdik. Sünnet ettirilen çocuklarımız için sünnet şölenleri yaptık. Hastalarımızı fiyatsız olarak hastanelere taşıdık ve konutlarında ziyaret ederek gereksinimlerini giderdik. Kemer Belediyesi olarak sıhhat konusunda da hiçbir masraftan kaçmadık ve hasta vatandaşlarımızın yanında olduk.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir