Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kemalpaşa’nın 3’ncü Kreşi Ören’e Açıldı

Kemalpaşa’nın 3’ncü Kreşi Ören’e Açıldı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Ören Gündüz Bakımevi(Kreş) çalışan ve gelir seviyesi düşük olan ailelere dayanak olmak gayesi ile 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete açıldı

Kemalpaşa Belediyesi eğitim alanındaki kapsamlı çalışmaları doğrultusunda Gündüz Bakımevleri’nin 3’ncüsünü Ören’de hizmete açtı. Yaklaşık 40 öğrenci kapasiteli merkezde 2 derslik, yemekhane, oyun alanları yer alıyor. Alanında uzman 3 öğretmen ve idari çalışanın vazife aldığı tesis 3-4-5 yaş kümesi çocukları kapsayacak. Birçok alanda fiyatsız hizmet sunacak olan kreşte Örenli çocuklara İngilizce, jimnastik, satranç, çocuk hakları farkındalık çalışmaları, psikolog dayanağının yanı sıra fizikî, toplumsal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında dayanak olunarak, kendilerini sanatla ve sporla tabir etmeleri amaçlanacak. Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri ortasında hizmet verecek olan tesiste, öğrenciler için diyetisyen eşliğinde hazırlanan üç öğün yemek verilecek.

‘’KALBİ CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVGİSİYLE DOLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ’’

Kemalpaşa’da çalışan annelerin yükünü alacaklarını belirten Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı, ‘’ Bayanın hayatın her alanında, bilhassa üretimde yer alması bizim çok ehemmiyet verdiğimiz bahislerden bir tanesi. Bu durumu desteklemek ve ilçemizdeki eğitim faaliyetlerini güçlendirmek gayesiyle başlattığımız kreş çalışmalarımız süratle sürüyor. Bugün ilçemize 3’cüsünü kazandırdığımız eğitim yuvamızın güzel olmasını diliyorum. Burada fikri ve vicdanı hür, kalbi Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle dolu çocuklar yetiştireceğiz. İhale sürecinin devam ettiği ikinci merkez kreşimizi de en kısa müddette hayata geçireceğiz’’ dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir