Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kariyernet ve Hepsiburada, Deprem Bölgesinde Afetten Etkilenenlerin İş Hayatına Dönüşlerine Destek Oluyor

Kariyernet ve Hepsiburada, Deprem Bölgesinde Afetten Etkilenenlerin İş Hayatına Dönüşlerine Destek Oluyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Hepsiburada ve Kariyernet, sarsıntı bölgesindeki işletmelere dayanak olmak maksadıyla iş birliği yaparak, fiyatsız işe alım ilanları sunuyor. 

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, zelzele bölgesindeki iş ortaklarına, Kariyernet ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında işe alım ilanları konusunda takviye veriyor. Sarsıntı bölgesinin kalkınması için hayata geçirdiği “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programı kapsamında gerçekleştirilen projeyle, kariyernet üzerinden Hepsiburada İşortaklarının verdiği ilanlar için rastgele bir fiyat alınmayacak. Mevcut kariyernet üyesi iş yerleri ise ilan haklarından eksilmeden ilanlarını sistem üzerinden girebilecek. Türkiye’nin en büyük istihdam platformu Kariyernet ile yapılan bu iş birliği kapsamında sarsıntı bölgesindeki iş verenler ile iş arayanlar bir ortaya gelerek bölgenin ekonomik olarak kalkınması için de bir adım daha atmış olacak.

 

Hepsiburada Ticari Küme Lideri Murat Büyümez, hususla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık 1 ay evvel açıkladığımız “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programı kapsamında 2 yıl boyunca odağımızın bölgeye yapılacak yararlar üzerine olacağını kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz projelerden biri de Türkiye’nin en büyük istihdam platformu Kariyernet ile oldu. Bölgenin ayağa kalkması ekonomik olarak güçlenmesine münasebetiyle da istihdamın da artmasına dayanıyor. Bu kapsamda sarsıntı bölgesindeki Hepsiburada iş ortaklarımızın iş ilanlarını kariyernet üzerinden fiyatsız vererek, süreci süratli bir biçimde ilerletebilmelerini amaçladık” dedi. 

Afetzedeler için “Deprem İstihdam Seferberliği”

Kariyernet Eser İdaresi ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ezgi Kargan şunları söyledi: “Deprem felaketinden sonra bölgede yaşayanların hayatlarını yine kurabilmeleri için istihdamın kilit değere sahip olduğunu biliyoruz. Bu maksatla zelzeleden birkaç gün sonra “Deprem İstihdam Seferberliği”ni başlattık. Seferberlik kapsamında 3 binden fazla patronumuzun yayınladığı binlerce ilan ile 60 binden fazla vatandaşımızın işlere ulaşmasına aracılık ettik; fiyatsız teknoloji eğitimleri ve istihdam fuarları düzenledik. Artık de bu seferberliği Hepsiburada işbirliği ile daha farklı bir boyuta taşıyoruz. Afet bölgesinde yaşayan 13 bin Hepsiburada iş ortağının işlerini tekrar nizama koyabilmelerine dayanak olmak için çalışan muhtaçlıklarını karşılayacağız. Sarsıntı İstihdam Seferberliği platformumuzda 13 bin patronun ilanlarını fiyatsız yayınlayarak yanlışsız adaylarla buluşmalarına aracılık edeceğiz. El birliği ile yaraları sarmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir