Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kalekim’den 6.Mardin Bienali’ne destek

Kalekim’den 6.Mardin Bienali’ne destek

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

10 Mayıs-10 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek Bienal; göç, iklim krizi ve günümüz dünyasının can alıcı sorunlarına sanatın lisanıyla ‘Uzaklara Bakmak’ başlığıyla Mardin’in farklı yerlerinde görülebilecek.

Türkiye’nin kültür mirası olarak tarihiyle, mimarisiyle, eşsiz yapıtlarıyla öne çıkan Mardin’de gerçekleştirilecek 6. Mardin Bienali’ne verdikleri takviyeden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Kalekim Genel Müdürü Murat Gönültaş, “Kale Kümesi 66 yıldır üretimden dizayna kadar attığı her adımda daha uygun bir dünya ve daha güzel bir gelecek için çalışmaktadır. Bu anlayış doğrultusunda; sürdürülebilir kıymet yaratma maksadı ile “İyi Bak Dünyana” hareketi başlatılmıştır. Kümemizin başlatmış olduğu Yeterli Bak Dünyana hareketi Kalekim’e ışık tutmakta ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak ismine yolunu aydınlatmaktadır.

Biz de faaliyet gösterdiğimiz her alanda ekonomik, toplumsal ve çevresel açıdan ortak bedel üretmek maksadıyla çalışıyoruz. Mahallî kalkınma ve toplumsal yarar yaratmaya odaklanmakta ve bu temel yaklaşım doğrultusunda, müspet tesir yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya her vakit öncelik ve paha vermekteyiz. 

Mardin Bienali üzere sanata rehberlik eden, tarihe, mimariye, geleceğe kıymet katan projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir