Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Janssen Türkiye “Farklı Renklerle Aynı Resimdeyiz” Kampanyası ile Şizofreni Farkındalığına Işık Tutuyor

Janssen Türkiye “Farklı Renklerle Aynı Resimdeyiz” Kampanyası ile Şizofreni Farkındalığına Işık Tutuyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Proje kapsamında tedavilerine devam eden şizofreni tanısı almış bireylerin yarattığı fotoğraflar, İstanbul Galataport Paket Postanesi’nde sergilendi.

Janssen Türkiye ve Ruh Sıhhati Gönüllüleri Eğitimi Derneği iştirakinde, şizofreni tedavisi gören bireylere karşı var olan ötekileştirmeye dikkat çekmek, ön yargıları kırmak, şizofreni hastalarının toplumda var olması ismine farkındalık yaratmak için “Farklı Renklerle Birebir Resimdeyiz” kampanyası hayata geçirildi. 

Bu kapsamda “Farklı Renklerle Tıpkı Resimdeyiz” kampanyasıyla şizofreni tanısı almış bireylerin yarattığı resimler, İstanbul Galataport Paket Postanesi’nde sergilendi. Şizofreni hastalığına, hastalara karşı toplum içindeki önyargılara ve hastaların desteklendiğinde hayata karışabildiğine dikkat çekmek üzere hayata geçen kampanya kapsamında 30 fotoğraf ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

24 Mayıs Dünya Şizofreni Günü’nü toplumdaki tüm renkleri, birebir fotoğrafta bir ortaya getirme günü olarak ilan ettiklerini belirten Janssen TURGAN Genel Müdürü Laetitia Decroix Guilloux; “Şizofreni hastalığı ve şizofreni teşhisli hastaları desteklemek Johnson & Johnson için çok büyük bir kıymet taşıyor. Çünkü Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen, şizofreni tedavisinin seyrini değiştiren molekülü keşfeden bilim adamı Dr. Paul Janssen tarafından kuruldu. Bizler de Paul Janssen’in açtığı yolda ülkemizde 10 yılı aşkın bir müddettir şizofreni farkındalığıyla ilgili değerli çalışmalar yürütüyoruz. Hastalığın takibi ve hastalar için en sağlıklı tahlilleri sunmaya uğraş ediyoruz. Bununla birlikte şizofreni konusunda hakikat bilinen yanlışlar ve hastalığın toplumdaki algısı için farkındalık çalışmaları yürütüyoruz. Bugün de Farklı Renklerle Birebir Resimdeyiz kampanyamızla şizofreni hastalarının desteklendiğinde hayata daha kolay karışabildiği bildirisini vermek istiyoruz. Şizofreni hastalarının yapmış olduğu fotoğrafları kamuoyu ile buluşturduk. Bunun da pek çok hasta, hasta yakınına ilham olacağına inanıyoruz.” dedi.

1958 yılında Dr. Paul Janssen tarafından keşfedilen molekülden bu yana, şizofreni hastalığına tahliller geliştirmeye devam eden Janssen, şizofreni tanısı almış hastaların hayat kalitelerini yükseltmek ismine çıktığı seyahatte, geliştirdiği yenilikçi tahlillerle hastaların yanında yer almaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir