İzmir’in ilk Matematik ve Zeka Oyunları Parkı Bayraklı’da!

Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nda sona gelindi

Bayraklı Belediyesi, İzmir’in birinci Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nı Bayraklı’ya kazandırmak için geri sayıma başladı. Mansuroğlu’nda, 18 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçecek parkın imalinde sona gelindi. Dev parkın içine 26 zeka oyunu elemanı ve dijital oyun ünitelerinden oluşan kısımlar yerleştirilecek. Yeşil oranı, yürüyüş yolları, açık ve kapalı kafeterya alanı, oyun kümeleri ve çağdaş dinlenme ekipmanlarıyla ilçeye zenginlik katacak park, yakın vakitte ilçenin yeni cazibe merkezi olacak. Lider Serdar Sandal “Projemiz Bayraklı’ya bedel katacak. Kısa mühlet içinde hem çocuklarımızın hem de ailelerin hizmetine sunacağız” dedi.

18 BİN METREKARELİK DEV PARK
Yerel seçimlerden bu yana Bayraklı’ya onlarca çağdaş park ve yeni yeşil alanlar kazandıran Bayraklı Belediyesi, İzmir’in birinci ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nın çalışmalarında da sona yaklaştı. Mansuroğlu Mahallesi’nde 17 bin 915 metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda çocukların eğlenirken öğrenmeleri hedeflendi. Bu kapsamda parka 26 adet zeka oyunları ekipmanı ve dijital oyun üniteleri montajı yapılacak. Çeşitli tiplerde ağaç, çalı ve çiçekler kullanılarak peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. Parkın içinde çeşitli etkinlikler ve dinlenme maksatlı da kullanılabilecek amfi alanı oluşturuldu. Çağdaş görünümü, yürüyüş yolları, yeşili, oyun kümeleri ve kafeteryasıyla ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ yesyeni bir cazibe alanına dönüştürüldü.

GENÇLERDEN SANDAL’A TEŞEKKÜR
Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal da çalışmaları yerinde inceledi. Parkı gezen gençlerle de sohbet eden Lider Sandal, projeyi beğenip beğenmediklerini sordu. Bayraklı’da daha evvel bu türlü bir park çalışması görmediklerini belirterek, çok keyifli olduklarını tabir eden gençler; çocuklara, gençlere yönelik hizmetlerinden ötürü Lider Sandal’a teşekkür etti.

İZMİR’DE TEK!
Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal “İzmir’de tek olan parkımızda çocuklarımız kendilerini geliştirecek ve tıpkı vakitte eğlenirken öğrenebilecek. Proje ilçemizin de değerli bir gereksinimine karşılık verecek. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için. Onların hayal ettiği Bayraklı’yı el birliğiyle yarınlara hazırlıyoruz. İlçemize güzel olsun” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*