İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: “Büyükşehir kale gibi ayakta”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Ağustos ayı meclisinin birinci oturumunda kent gündemine ait açıklamalar yaptı. Lider Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm engellemelere karşın kale üzere ayakta, hizmet üretmeye devam ediyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısının birinci birleşimi, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer idaresinde yapıldı. Meclis gündemindeki tüm unsurlar oy birliğiyle kabul edildi.  Mecliste Lider Soyer  Türkiye’de birinci kez  kooperatif modeliyle yürütülen kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklama yaptı. Lider Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, gururuyla, onuruyla bu projenin ardındadır. Bu proje tüm Türkiye’ye örnek olacaktır. Kooperatifçilik denilen bir modeli birinci kere kentsel dönüşüm alanında uyguluyoruz. Biz kooperatifçiliği yalnızca tarımda uygulamıyoruz, ulaşımda, kentsel dönüşümde uyguluyoruz. Zira bu memleketin ürettiği, refahı halka yaymak istiyoruz. İzmir’de kurulan kooperatiflerde çok saygın iş insanları var. İzmir’in çok saygın insanları bu kooperatifi kurdu. 200’ün üzerinde üyesi var ve imalata başladılar. Ben kooperatif liderlerini bir sonraki oturumda buraya davet edeceğim, ne yaptıklarını birlikte görelim” formunda konuştu.

“Koku arıyorsanız öbür yere bakacaksanız”

İzmir Körfezi’ndeki koku savlarına da karşılık veren Lider Soyer, “Bizim yaptığımız şey saklılıkla bir şeylerin üstünü örtmek değil. Olabildiğince şeffaf; hatta rastgele bir iş kolunda karşılaşılmayacak kadar şeffaf bir formda yürütüyoruz. Çok açık ve net bir halde söylemek istiyorum; ne Körfez’den ne de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden makûs koku geliyor. Körfez’deki kokuyu da bitirdik.  Tertemiz İzmir Büyükşehir Belediyesi. Koku arıyorsanız öteki yere bakacaksanız. İzmir Körfezi de İzmir Büyükşehir Belediyesi de tertemiz imbat kokuyor. Kentsel dönüşüm konusunda tüm İzmirlilerin içi rahat olsun. Zira bu modelin teminatı tekrar İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Bizim tespit ettiğimiz yanılgı nedeniyle kırımını yaptıran, kendi yaptığımız işi kuşku duyduğumuz için yıktıran biziz. Kimsenin kuşkusu olmasın İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlinin hakkını müdafaa konusunda kale üzere ayaktadır” dedi.

“İzmir halkı neyi affetmeyeceğini çok güzel biliyor”

Başkan Soyer tüm engellemelere karşın Büyükşehir’in dimdik ayakta olduğunu belirterek konuşmasını şöyle tamamladı: “İzmir halkı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iş yapamaz hale gelmesi için didinenleri, gücünü kısıtlamaya çalışanları, iş yaptırmamak için her türlü ayak oyunu yapanları asla affetmeyecek. Meclis üyesi arkadaşlar İzmirlilere hala verilmeyen çöp döküm alanı için tahminen konuşmak isterler. Tahminen satılmak istenen Alsancak Limanı, verilmeyen mezarlık alanı hakkında konuşmak isterler. Konuşacağımız çok şey var aslında. Sizlerden bir sonraki oturumda bu bahislerle ilgili kelam almanızı bekliyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm engellemelere karşın kale üzere ayakta durmaya, hizmet üretmeye devam ediyor. Göreceksiniz İzmir halkı neyi affedip neyi affetmeyeceğini çok âlâ ayırt edecek.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*