Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. İSU Personeli Kızılay’a Kan Bağışında Bulundu

İSU Personeli Kızılay’a Kan Bağışında Bulundu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
5 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yönetici ve çalışanı Kızılay’a kan bağışında bulundu. İSU Genel Müdürlüğü hizmet binasında ” İyiki Varsın Kan Dostum” toplumsal sorumluluk projesi kapsamında gün uzunluğu İSU işçisi kan bağışı gerçekleştirdi.

3 AYLIK DÖNEMLER HALİNDE DÜZENLENİYOR
Kızılay, Türkiye’de muhtaçlık sahibi ve sıhhat kuruluşlarının kan muhtaçlığını karşılıyor. Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş sarsıntısı sonrası yaşanan kan talebi ile birlikte Kızılay stoklarında gerileme yaşandı. Türkiye genelinde gönüllülük temeline nazaran hizmet veren Kızılay’a birçok vatandaşımız zelzele sonrası duyarsız kalmayarak kan bağışında bulunuyor. İSU Genel Müdürlüğü’de kan bağışı kampanyalarına duyarsız kalmayarak 3 aylık dönemler halinde kan bağışı kampanyasına dayanak oluyor. Kurum yönetici ve işçisi de kan bağış kampanyası kapsamında Kızılay’a takviye vermek için gün boyunca kan bağışı gerçekleştirdi. İzmit Kan Bağış Merkezinin uzman çalışanı tarafından gerçekleştirilen ön kan testleri ve tansiyon ölçümlerinin akabinde kan bağışları yapıldı. Yönetici ve çalışanlar kan bağışı ile gereksinim sahiplerine yönelik katkılarından ötürü çok memnun olduklarını söz ettiler.

PERSONEL KAN BAĞIŞINDA BULUNDU
Kampanya kapsamında İSU Genel Müdürlüğü bünyesinden yönetici ve işçi kan bağışında bulundu. Kan bağışı münasebetiyle İSU işçilerine teşekkürlerini ileten Kızılay yetkilileri gösterilen ilgiden ötürü şad olduklarını söz ettiler. İSU Genel Müdürlüğü bünyesinde Kızılay’a dayanak emelli kan bağışı kampanyası belli dönemler halinde devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir