Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İstinye Garage’dan girişimci firmalara destek

İstinye Garage’dan girişimci firmalara destek

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) girişimcilik ve kuluçka merkezi ‘İstinye Garage Incubation Hub’, sağladığı güçlü takviye ve girişimcilik programlarıyla büyümeye aday birçok teşebbüse takviye veriyor. 2022 yılından bu yana faaliyet gösteren merkez, kısa müddet içinde 100’ü aşkın teşebbüsçü firmaya takviye vererek onları muvaffakiyete taşıdı ve iş dünyasında fark yaratmalarına dayanak oldu.

 

İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) girişimcilik ve kuluçka merkezi ‘İstinye Garage’, yenilikçi fikirleri gerçeğe dönüştürmeyi ve girişimcileri iş dünyasında fark yaratmaya teşvik etmeyi hedefliyor. ‘Ön kuluçka, kuluçka ve akademik kuluçka’ programları ile farklı evrelerdeki teşebbüslere dayanak olan merkez, fikirden esere giden süreçte sağladığı PoC, mentorluk, yatırım fırsatları, prototip atölyesi, eğitim ve açık ofis üzere imkanlarla girişimcilerin muvaffakiyetlerini hızlandırıyor. İstinye Garage, uzman eğitimciler ve güçlü mentor takımıyla zenginleştirilmiş programlar düzenlemesinin yanı sıra, Google, Amazon, Microsoft üzere 25’ten fazla güçlü platformla stratejik iş iştirakleri kurarak teşebbüslere avantajlı imkanlar sunuyor.

Ön kuluçka programını hayata geçiriyor

Öğrencilerin de faal olarak yer aldığı İstinye Garage Incubation Hub, Türkiye’nin yeni jenerasyon e-ticaret platformu ikas ile iş birliği yaparak ön kuluçka programını hayata geçiriyor. İstinye Garage Incubation Hub, sıhhat alanındaki yenilikçi teşebbüslere de takviye oluyor. Öğrenci girişimcilerinden Peyman Hazegh Caferi tarafından geliştirilen Türkiye’nin birinci sanal diseksiyon aygıtının, insan anatomisini büsbütün simüle ederek tıp eğitiminde ve cerrahi alanında büyük bir ilerleme sağlaması öngörülüyor. 

Girişimcilerin, yenilikçi fikirlerini muvaffakiyete taşımasına dayanak sunuyor

İstinye Üniversitesi’nin girişimcilik ve kuluçka merkezi ‘İstinye Garage’, girişimcilik ekosisteminde “Bugünün Fikirleri Yarının Geleceği” mottosuyla hareket ediyor. Global ölçekte yaratıcılığı artırma amacıyla geleceğin başkanlarına dayanak olurken, memleketler arası seviyede girişimcilik programları tasarlamaya odaklanan İstinye Garage Incubation Hub’un sunduğu takviye ve programlar sayesinde teşebbüsçüler, yenilikçi fikirlerini muvaffakiyete taşıma ve iş dünyasında fark yaratma konusunda değerli adımlar atmaya devam ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir