Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’un “Gökhan Usta”sı emekli oldu

İstanbul’un “Gökhan Usta”sı emekli oldu

gelenekselhaber gelenekselhaber -
2 0

Dünyanın en tarihi ikinci metrosu olan 148 yıllık “Karaköy- Beyoğlu Füniküler Hattı’nın, kendisi ile adeta simgeleşen 45 yıllık ustası Gökhan Doğan emekli oldu. 

Tünel adıyla bilinen F2 (Karaköy – Beyoğlu) Tarihi Füniküler Sınırı, İstanbul’un simge ulaşım yapıtlarından biri. 

1863 yılında hizmete giren Londra Metrosu’dan sonra dünyada ikinci, Türkiye’nin ise birinci yer altı raylı toplu taşıma sistemi olan Tünel 1875 yılından beri hizmet veriyor. 

Bu sınırın, bakım  – tamirat ve işletmesinden sorumlu olan tekniker Gökhan Doğan, İstanbulluların tabiriyle Gökhan Usta, 45 yıllık çalışma hayatı sonrası 18 Temmuz 2023 tarihinde emekli oldu. 

Gökhan Usta’nın emeklilik merasimine İETT Genel Müdürü İrfan Demet, Genel Müdür Yardımcıları Zeynep Pınar Keyifli ve Onur Temürlenk’in yanı sıra çalışma arkadaşları katıldı.  

Duygularını lisana getiren Gökhan Usta, tam 45 yıldır çalıştığı İETT’yi konutu üzere gördüğünü ve ayrılmanın çok sıkıntı geldiğini söyledi. 

Böyle tarihi bir hatta misyon hizmet etmenin onurunu yaşadığını tabir eden Gökhan Usta, “Böyle bir vazifesi bana layık gören, güvenen tüm yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsine sağlıklı ve memnun bir hayat diliyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir