İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinliklerle kutlanıyor: Ytong çocukları baret boyadı, iş güvenliğinin önemine dikkat çekti

Türk Ytong, ülkemizde her yıl 4-10 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle çalışanlarının iş güvenliği konusundaki farkındalığını artırmayı hedefliyor. 

Türk Ytong çalışanlarının çocukları, Ytong fabrikalarındaki iş güvenliği kurallarını eğlenerek öğrendiler. Çocukların iş güvenliğini anlatan fotoğraflarla renklendirdiği baretler Türk Ytong’un 5 fabrikasındaki stantlarda buluştu.

Türkiye’nin önder gazbeton üreticisi Türk Ytong, 4-10 Mayıs tarihleri ortasında kutlanan İş Sıhhati ve Güvenliği Haftası kapsamında, çalışanlarının ve ailelerinin iş güvenliği konusundaki farkındalığını artırmak gayesiyle etkinlikler düzenledi.

Türk Ytong çalışanlarının çocuklarının iştirakiyle düzenlenen Hayal Gücüne Güven temalı aktiflikte, çocuklara yönelik iş güvenliği ve sıhhati kuralları hakkında bilgilendirici bir eğitim görüntüsü hazırlandı. Türk Ytong’un 5 fabrikasındaki 350 çocuğa baret ve boyalar gönderildi. Sağlıklı ve inançlı ortamda çalışmanın kurallarını öğrenen çocuklardan bu kuralları baretlere resmetmeleri istendi. Çocukların renklendirdiği baretler ve ebeveynleriyle çektirdikleri fotoğraflar fabrikalardaki stantlarda buluştu.

Dilovası Ytong fabrikasındaki standın açılışında çalışanlarla buluşan Türk Ytong İdare Konseyi Lideri Fethi Hinginar “Yaşamı manalı, çağdaş ve inançlı kılan bir şirketin kesimleriyiz. Yaptığımız işin pahası hem Türkiye’de hem de dünyada takdirle karşılanıyor. Bunu sürdürülebilir kılmanın yolu güvenlikten geçiyor. Sizlerin itinası ile işimize ve geleceğe inançla bakıyoruz. Güvenliği işimizin her anına yansıtmak, kendimiz kadar tüm çalışma arkadaşlarımız ve aileleri için de önemsemek durumundayız. Bu nedenle bugün burada çocuklarımızın bu hoş yapıtları ortasında sizlerle olmak benim için daha da manalı.” dedi.

Etkinlikte konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak, çalışanların güvenliğini sağlamanın öncelikleri olduğuna dikkat çekerek, “Her çalışanımızın birebir sorumluluk anlayışıyla sahiplendiği ortak iş güvenliği kültürünü daha da üst düzeye çıkarmak ve kaza sayısını sıfıra indirmek en kıymetli amacımız. Bunun için belirlediğimiz yenilikçi yaklaşımla, gerekli adımları atarak amaçlarımıza daima birlikte ulaşacağız. Fabrikalarımız ortasında bu alandaki iş birliğini artırarak her alanda olduğu üzere iş güvenliği konusunda da örnek olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Çocuklarımız Ytong ailesinin parçası

Türk Ytong’un büyük bir aile olduğunu belirten Tolga Öztoprak şöyle devam etti: “Her bir çalışanımızın ailesi de bizim bir kesimimiz. Her bir kesimimizin huzuru, memnunluğu ve güvenliği bizim için değerli. İşte tam da bu nedenle aile kavramını odağımıza aldık. Hayal Gücüne Güven temasıyla ortaya koyduğumuz bu hoş çalışma ile iş güvenliğinin konutlarımızda, aile ortamında da konuşulan bir bahis olmasını hedefledik. Çocuklarımıza resimledikleri baretlerle ve gülen yüzleriyle fabrikalarımızı renklendirdikleri, bize her baktığımızda inançlı, huzurlu ve memnun bir geleceği hatırlattıkları için tek tek teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*