Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. İnegöl’de Çocuklar Hem Eğleniyor, Hem De Öğreniyor

İnegöl’de Çocuklar Hem Eğleniyor, Hem De Öğreniyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği yarıyıl etkinliklerinde çocuklar sanat atölyesi ile hem eğleniyor, hem de geri dönüşüm baskı atölye çalışmaları ile dönüştürme şuurunu ediniyor.

19 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili ile birlikte çocuklar için bir dizi aktiflik düzenleyen İnegöl Belediyesi, tatil mühletince çocukların eğleneceği, eğlenirken öğreneceği ve birebir vakitte kaliteli vakit geçirecekleri aktiflikleri sunmaya devam ediyor. Çocuk sanat atölyesi etkinliklerinden Bubble Show gösterisine, Karagöz Hacivat gölge oyunundan Çocuk çömlek atölyesi üzere farklı programlar çocuk sanat atölyesi ile devam ediyor.

3 GÜN BOYUNCA HER GÜN 2 SEANS HALİNDE DEVAM EDECEK

Tatil müddetince çocuklara hem dinlenme fırsatı sunmak hem de eğlenceli ve yararlı bir tatil yaşatmak ismine yapılan etkinlikler kapsamında 30 Ocak’ta başlayan “Çocuk Sanat Atölyesi” aktifliği üç gün boyunca devam edecek. 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik İnegöl Kent Müzesinde gerçekleştirilensanat atölyesinde; el işi sanatları, kapı süsü üretimi, geri dönüşüm atölyesi ve baskı tasarım çalışmaları yapılıyor. Aktiflik; 30-31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde 3 gün müddetle devam edecek. Her gün 2 başka seans biçiminde; 11.00-13.00 – 14.00-16.00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

GERİ DÖNÜŞÜM ŞUURU VURGUSU

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Sanat Atölyesi etkinliklerinde kullanılan eserler geri dönüştürülerek yeni eserler kazandırılıyor. Geri dönüşüm şuuru vurgusunun yapıldığı aktiflikte çocuklar yeni eser kazandırmanın memnunluğunu yaşıyor. İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde hem aileler hem de çocuklar keyifli anlar yaşamaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir