Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. inDrive’ın araç çağırma hizmeti şimdi Ankara’da

inDrive’ın araç çağırma hizmeti şimdi Ankara’da

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Global bir mobilite ve kentsel hizmetler platformu olan inDrive, Ankara’ya geliyor. Hizmet sadece kayıtlı kullanıcılar ve resmi taksi sürücüleri tarafından kullanılacak.

inDrive, geçtiğimiz kasım ayında İstanbul’da araç çağırma ve kurye teslimat hizmetlerini başlattı. Sonuçlar, inDrive modelinin Türkiye’de çok beğenildiğini gösterdi.

inDrive Türkiye İş Geliştirme Müdürü Maksim Osipov yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki çalışmalarımız yeterli gidiyor. İstanbullular hizmetimizi kentin her bölgesinde kullanabiliyor. İstanbul’da çalışan resmi taksi sürücülerinin yaklaşık yarısı ile başarılı bir halde işbirliği yapıyoruz. Tıpkı yaklaşımı Ankara’da da uygulayacağız” dedi.

inDrive’ın P2P modeli

Yolcunun fiyatı belirlemesi: Yolculuğun fiyatını uygulama belirlemiyor. Kullanıcıların teklifi sonucu belirleniyor.

Eşit haklar ve yaklaşım: inDrive, insanlara şeffaf ve karşılıklı olarak adil şartlar sağlamayı emel edinmiştir. Şoförler, seyahat teklifini kabul etmeden evvel yolcu tarafından önerilen fiyatı ve varış noktasını görür. Rastgele bir teklifi hiçbir fiyat ve ceza olmaksızın kabul edebilir yahut reddedebilirler. Şoförler, fiyatın haksız olduğunu düşünürlerse karşı teklif de verebilir.

Seçme özgürlüğü: Hem şoförler hem de yolcular, derecelendirme ve evvelki kullanıcıların karşılıklı referanslarına nazaran birbirlerini seçebilirler. Her seyahatin tamamlanmasının akabinde şoför ve yolcu birbirini kıymetlendirebilir.

inDrive, yolcuların güvenliğine hayli ehemmiyet verir. Uygulama, kişinin seyahatinin canlı detaylarını arkadaşları ve ailesiyle paylaşması, polis yahut ambulans çağırmak için özel acil durum düğmesi dahil olmak üzere dünyanın en düzgün güvenlik özelliklerine sahiptir.

inDrive, Türkiye’deki trajik zelzeleler nedeniyle, 2023’ün sonlarına kadar şoförler için %0 servis fiyatı belirleme kararı aldı. Şirket zelzele sonrasında Türk Kızılay’ına bağışta bulundu ve tahsis edilen para besin, hijyen eserleri ve başka muhtaçlıklar için harcandı.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir