Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. İlk kamu hayvan hastanesi İzmir’de açılıyor

İlk kamu hayvan hastanesi İzmir’de açılıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
6 0

Can dostlara çağdaş tedavi imkanı

İlk kamu hayvan hastanesi İzmir’de açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediye, sokak hayvanlarını daha çağdaş tedavi imkanlarına kavuşturacak Seyrek Hayvan Hastanesi’ni yakında hizmete almayı planlıyor. Gelişmiş aygıtlarla kedi ve köpekler için cerrahi operasyonların yapılacağı hastane tıpkı vakitte istihdam imkanı sağlayacak.

Sokak hayvanlarının ömür kalitesini arttırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen Seyrek’te hayvan hastanesi kuruyor. Yoğu bakım ve yatan hasta üniteleri bulunan hastane yakın vakitte hizmete alınacak. Yaklaşık 600 metrekare kapalı alana sahip olan hastanede, uzman veteriner doktor takımı ile cerrahi operasyonlar yapılacak, kedi ve köpeklere daha çağdaş tedavi imkanlarına kavuşacak.

Uzman takım ile daha düzgün hizmet

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik İşleri Şube Müdürü Umut Polat, birinci defa bir kamu kuruluşunda hayvan hastanesinin hizmete alınacağını belirtti. Polat, “Çalışmamız, İzmir’de sokak hayvanlarına yönelik yürütülen çalışmaları dayanaklar nitelikte. Tesiste aygıtlar, ekipmanlar ve uzman veteriner doktor takımı ile can dostlarımıza yönelik faaliyetleri bir üst noktaya taşımız olacağız” dedi.

İstihdam sağlayacak

Mevzuat kapsamında lokal idarelerin sadece sokak hayvanlarına hizmet verme üzere bir sorumluluğunun bulunduğunu anımsatan Polat, şunları söyledi: “Ancak hayvan hastanesi ruhsatı alındığında hastane sahipli hayvanlara da hizmet verecek. Böylelikle tesisimizi modernize ederek kapasitesini arttırmış olacağız. Burada gelişmiş aygıtlar ve uzman işçi tarafından operatif sağaltımları yapılacak. Komplike cerrahi operasyonları, ortopedi operasyonları, göğüs cerrahi operasyonlara kadar birçok hizmet sunulacak.”

Hayvan Hastanesi tıpkı vakitte yeni bir istihdam alanı da yaratacak. Veteriner doktor ve veteriner sıhhat teknikerlerinin alınacağı tesiste, hayvan bakıcıları da misyon yapacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir