ICBC Turkey’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou Oldu

 

ICBC Turkey’nin Yeni İdare Şurası Lideri Qian Hou Oldu

 

Türkiye’de 8.yılını geride bırakan ve istikrarlı yükselişini devam ettiren ICBC Turkey’nin İdare Konseyi Başkanlığı vazifesine Qian Hou atandı.

 

03.11.2023 İstanbul – Dünyanın en büyük ticari bankalarından olan ICBC’nin Türkiye iştiraki ICBC Turkey’nin İdare Heyeti Lideri Xiangyang Gao’nun, ICBC küme içerisinde öbür bir vazifeye atanması nedeniyle, ICBC Turkey İdare Konseyi Başkanlığı’na Qian Hou getirildi. Daha evvel ICBC Yeni Zelanda’da İcra Şurası Üyesi ve ICBC Auckland Şubesi’nde (Yeni Zelanda) Genel Müdür olarak misyon yürüten Qian Hou 02.11.2023 itibariyle vazifesine başladı.  

1987 yılında Harbin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği Lisans Derecesi ile mezun olan ve 1995 yılında Çin Renmin Üniversitesi’nden Nakdî İktisat alanında Yüksek Lisans derecesi alan Sayın Qian Hou, mesleğine 1987 yılında Industrial and Commercial Bank of China Limited Genel Merkez’de başladı. ICBC Milletlerarası Süreçler Departmanında ünite yöneticiliği vazifesi yaptı, ICBC Seul (Güney Kore) Genel Müdür Vekili, ICBC İdare Konseyi ve Denetleme Ofisi Genel Müdür Vekili, ICBC Europe, ICBC Standard Bank Plc, ICBC Endonezya, ICBC Brezilya ve ICBC Peru dahil olmak üzere çok sayıda ICBC denizaşırı kurumunun İdare Heyeti Üyesi olarak çalıştı. ICBC Yeni Zelanda’da İcra Şurası Üyesi ve ICBC Auckland Şubesi’nde (Yeni Zelanda) Genel Müdür olarak vazife yaptı.

 

Qian Hou, “ICBC global alandaki uzmanlığıyla geniş bir bölgede, ferdi ve ticari bankacılığı alanlarındaki yenilikçi eser ve hizmetleriyle gerek müşterileri gerekse ülke iktisadına bedel katmaktadır. Türkiye’de bankacılık dalında değerli başarılara imza atan ICBC Turkey’nin güçlü ve vizyoner grubuyla, Çin ve Türkiye alakalarını güçlendiren finansal ve kültürel köprü olma misyonumuzu sürdürürken, sonları birleştirerek iki ülkenin ekonomik münasebetlerine katkı sunduğumuz örnek işbirliği modelimizi de güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Ayrıca ICBC Turkey’de yeni atamalar kapsamında İdare Konseyi üyeliğine de Li Xiao getirildi. 

2005 yılında Nankai Üniversitesi’nden BT İdaresi ve Sistem lisans derecesi ile mezun olan ve tıpkı üniversiteden Milletlerarası İşletme İdaresi alanında yüksek lisans derecesi alan Li Xiao, mesleğine 2005 yılında Industrial and Commercial Bank of China Genel Merkezi’nde başladı. ICBC Genel Merkez Kredi İdaresi Departmanında çalıştı, ICBC Chongqing Bishan Şubesi ve ICBC Chongqing Jiangjing Şubesi’nde Şube Müdür Yardımcısı olarak misyon yaptı, akabinde ICBC Genel Merkez Kredi ve Yatırım İdaresi Departmanı Kurumsal Müşteri Ünitesi, İdare ve Takipteki Krediler Ünitesinde Birim Yöneticisi olarak misyon yaptı. 02 Kasım 2023 tarihinde ICBC Turkey Bank A.Ş.’ de İdare Şurası Üyesi, Kontrol Komitesi Lideri, Kredi Komitesi Üyesi ve İdare Konseyi Risk İdaresi Komitesi Üyesi olarak atandı. 

  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*