Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Huawei Türkiye Gelecek için Tohumlar 2023 başvuruları başlıyor

Huawei Türkiye Gelecek için Tohumlar 2023 başvuruları başlıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Huawei’in global seviyede yürüttüğü bir numaralı toplumsal bedel programı Seeds for the Future’ın Türkiye ayağı bu yıl 17-24 Temmuz tarihleri ortasında gerçekleşecek. Türkiye’de bu yıl sekizinci defa hayata geçirilecek program kapsamında, bilişim teknolojileri eğitimi alanında seçilecek üniversite öğrencileri, İstanbul yakınlarında bir hafta sürecek kampta eğitim alacak. Bu hafta başlayan müracaatlar 30 Mayıs’a kadar devam edecek.

Gelecek için Tohumlar programı, dijital dünyada bilişim alanında başarılı gençleri desteklemeyi ve profesyonel mesleklerinde daha fazla maharet kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Program, dünyanın her yerindeki yetenekli gençleri yetiştirerek, gayelerine ulaşmaları için teşvik ediyor.

Öğrenciler, Gelecek için Tohumlar programı kapsamında; 5G, Yapay Zeka, Bulut ve Dijital Güç üzere bahislerdeki eğitimlere katılacak. Programda ileri seviye ICT kursları ve eğitimlerinin yanı sıra, uzmanlardan dersler, Çin ve Türk kültürlerine dair çeşitli aktiviteler de yer alıyor.

Diğer yıllardan farklı olarak, Gelecek için Tohumlar eğitim kampında bu sene pek çok yenilik kelam konusu. 2021 yılında hayata geçirilen global Tech4Good proje müsabakası kapsamında bu yıl dünyada birinci üçe giren proje gruplarına 100 bin dolarlık başlangıç fonu sağlanacak.  Öğrenciler kamp periyodu boyunca projelerini geliştirirken Tech4Good danışmanı tarafından da takviye alacak. Dünya çapında yapılacak değerlendirmede başarılı olan ekipler, önümüzdeki yıl Çin’de Startup Sprint programına katılma fırsatı yakalayacak.

Eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlayan öğrencilere ise milletlerarası geçerliliği olan “Huawei Seeds for the Future” sertifikası verilecek ve global mezunlar topluluğuna katılmaya davet edilecek. Huawei Türkiye ayrıyeten, Gelecek için Tohumlar 2023 müracaatlarının iştirakçi seçim sürecinde, sarsıntı felaketinden etkilenen adaylara öncelik tanıma kararı aldı.

Gelecek için Tohumlar projesi, 2008 yılında birinci defa Tayland’da hayata geçirildi. Proje, 139 ülkede uygulanarak, 500’den fazla üniversiteden 15.000 genç öğrenciye ulaştı. Türkiye’de birinci kere 2015 yılında düzenlenmesinden bu yana 170 üniversite öğrencisi projeye katıldı. Programa başvurular https://seedsforthefutureturkiye.com/ web sitesini üzerinden yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir