Hem yarıştılar, hem eğlendiler

Nilüfer’deki çocuklar, oryantiring ile tanışıyor. Düzenlenen aktiflikle çocuklar hem mahallelerini tanıyor, hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Nilüfer Belediyesi, çocukların yaz aylarını verimli geçirebilmeleri için birçok aktiflik düzenliyor. Bulardan birisi de oryantiring. Hem merkezde, hem de kırsaldaki çocukların mahallelerini daha uygun tanımalarını ve strateji geliştirmelerini amaçlayan oryantiring aktifliği eğlenceli anların yaşanmasına neden oluyor.

Daha evvel farklı mahallelerde düzenlenen aktiflik son olarak Konaklı Mahallesi’nde  gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği aktiflikte, alana evvelden yerleştirilen maksatları, harita ve pusula yardımıyla bulmaya çalışan çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Ellerindeki haritalardan yararlanan çocuklar, sırasıyla belirlenen amaçları aradı. Haritalarda gördüğü yeri, kendi mahallesindeki yer ile eşleştiren çocuklar, ellerindeki elektronik aygıtı okutarak, parkurlarını tamamlamaya çalıştı.

Takımlar halinde istenen noktaları bulmaya çalışan mahallenin küçük sakinleri, epey heyecanlıydı. Parkuru evvel tamamlamak için çabayla ilerleyen çocuklar, finiş noktasına birinci gidebilmek için var güçleriyle koştu. Belirlenen maksatlara eksiksiz bulan miniklerin mutluluğuna diyecek yoktu. Etabı tamamlayan çocuklara daha sonra birer madalya verildi. Oryantiring aktifliğinin önümüzdeki günlerde farklı mahallelerde devam edeceği belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*