Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Golden Global Yatırım Bankası’nın Kredi Notu Yükseldi

Golden Global Yatırım Bankası’nın Kredi Notu Yükseldi

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Türk sermayeli milletlerarası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Golden Küresel Yatırım Bankası A.Ş.’nin uzun vadeli kurum kredi derecelendirme notunu BBB- (tr)’den A- (tr)’ye yükseltti. JCR Eurasia Rating, tıpkı vakitte Golden Küresel Yatırım Bankası’nı yüksek seviyede yatırım yapılabilir kategorisinde de kıymetlendirdi.

Türkiye’de faizsiz finans uygulamalarını benimseyerek hizmet veren birinci yatırım bankası olan Golden Küresel Yatırım Bankası’nın Genel Müdürü Ahmet Sefa Şen; 2023 mali yılında kârlılıklarını artırarak, 2022 yılında 2,5 milyar TL olan aktif büyüklüğü 12 milyar TL’nin üzerine çıkardıklarını belirtti. Ahmet Sefa Şen, JCR Eurasia Rating’in kredi derecelendirmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Finansal sonuçlarımızla itimat aşılamaya ve istikrarlı büyümemizi sürdürmeye devam ediyoruz. JCR Eurasia tarafından açıklanan son derecelendirme daldaki durumumuzu tescilledi. Golden Küresel Yatırım Bankası olarak, 2024 yılında da büyümeye ve yatırım bankacılığına momentum kazandırmaya; finansal tahlillerimizi geliştirmeye ve müşterilerimize daha fazla bedel sunmaya devam edeceğiz. Birebir vakitte, daldaki şimdiki gelişmeleri yakından takip ederek, en yeni stratejileri benimseyip uygulayarak rekabet avantajımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.”

JCR Eurasia Rating’in kıymetlendirme raporuna nazaran; Golden Küresel Yatırım Bankası’nın kredi notunun üst istikametli revizesinde, “yasal gerekliliklerle uyumlu güçlü sermaye yeterliliği oranları, 2022 mali yılında kârlılıkta düzgünleşme ve 2023 finansallarında daha fazla güzelleşme beklentisi, kurumsal idare uygulamalarına yüksek seviyede ahenk ve çok kapsamlı risk idaresi çerçevesinin sürekliliği, yatırım bankalarının faaliyetlerine katkıda bulunan, yatırımı ve memleketler arası ticareti teşvik eden ülkeye has avantajlar” aktif rol oynadı. Raporda ayrıyeten bankanın deneyimli yönetici grubu ve âlâ organize edilmiş sistem ve idare altyapısının verimli kullanılmasına da vurgu yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir