Getir ve İş Bankası’ndan İş Ortaklığı

Getir ve İş Bankası, Getir’in finansal alanda kullanıcılarına hizmet vermek gayesiyle hayata geçirmeye hazırlandığı GetirFinans için stratejik iş paydaşlığı yaptıklarını açıkladı. Gerekli yasal onay süreçlerinin akabinde servis modeli bankacılığı kapsamında hizmet verecek GetirFinans’a, İş Bankası Grubu’nca ayrıyeten 50 milyon ABD doları yatırım kararı alındı.

Getir’in finansal alanda kullanıcılarına servis modeli bankacılığı kapsamında hizmet vermek gayesiyle hayata geçireceği GetirFinans, yasal mercilerden alınacak müsaade ve onayların akabinde hizmete başlayacak. Getir ve İş Bankası’nın yaptığı stratejik iş paydaşlığı kapsamında GetirFinans’ın servis modeli bankacılığı altyapısına dahil olacak olan İş Bankası, ana yatırımcısı olduğu teşebbüs sermayesi fonu ile GetirFinans’a yapacağı 50 milyon ABD doları teşebbüs sermayesi yatırımı ile yüzde 20 ortak olacak. Böylece şimdi faaliyete geçmeyen GetirFinans’ın değerlemesi, aldığı birinci yatırımla 250 milyon ABD doları düzeyine ulaşmış oldu.

Yatırım kararını pahalandıran İş Bankası Genel Müdürü Hakan Ortan, “Ülkemizde bankacılığın dijitalleşmesi ve teknolojik yenilik manasında pek çok birincisi hayata geçiren İş Bankası 100. yaşına da büyük bir heyecan ve coşkuyla giriyor. Geleceğin bankacılığı vizyonumuz kapsamında bir yandan müşterilerimize kendi dijital kanallarımızda en uygun tecrübesi yaşatırken, öbür yandan platform bankacılığı ile müşterilerimizin finansal muhtaçlıklarını süreç yaptıkları platformda ve gereksinim anında tıpkı eşsiz tecrübesi sunarak karşılamayı hedefliyoruz. İş Bankası Kümesi olarak, ülkemizde dijitalleşmenin, girişimciliğin ve teşebbüslerin öncü bankası olma misyonumuz doğrultusunda, yeni bir teşebbüs olarak doğan GetirFinans’a 50 milyon ABD doları yatırım yaparak stratejik iş iştiraki yapma kararı aldık. 100. yılımızda Getir ile kuracağımız güçlü iş birliğinin, bölümümüze örnek olmasını ve devamının gelmesini diliyorum” tabirlerini kullandı.

Getir kurucusu Nazım Salur ise, “2015’te dakikalar içinde teslimat modeli ile başlayan Getir seyahatimize, kullanıcılarımızın farklı gereksinimlerine yönelik hizmetlerimizi çeşitlendirerek devam ettik. Yakın gelecekte de bu hizmetlerimize GetirFinans ile finansal eserleri ekleyerek, dijital eser ve uygulamalara yatkın tüm kullanıcılar için yeni bir taşınabilir bankacılık tecrübesi sunmayı hedefliyoruz. 100. yaşını kutlamak üzere olan İş Bankası’nın hem kullanıcılarımıza hem de finans kesimine kıymet katmasını hedeflediğimiz GetirFinans’a ortak olma kararından büyük memnuniyet duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*