Geleneksel Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Spor
 4. »
 5. Genç Yüzücüler, Türkiye Şampiyonası’nda Rakiplerini Geride Bıraktı!

Genç Yüzücüler, Türkiye Şampiyonası’nda Rakiplerini Geride Bıraktı!

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Sevinç Koleji öğrencileri başarılarına yenilerini eklemeye sürat kesmeden devam ediyor. Sevinçli öğrenciler, bu yıl Edirne’de düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası Finalleri’nde yeni bir muvaffakiyet elde ederek 2022-2023 dönemini Türkiye 9. su olarak tamamladı.

11-13 Haziran 2023 tarihleri ortasında Edirne’de düzenlenen Okul Sporları Yüzme Küçükler Şampiyonası, Türkiye genelinden 19 kız okul grubu ve 19 erkek okul grubu olmak üzere toplam 133 sportmen öğrenciyi ağırladı. Kıyasıya rekabetin görüldüğü şampiyonada, Sevinç Koleji Ataşehir Gürbüz Uzunluk Ortaokulu küçük kız yüzme grubu; yıl boyunca elde ettiği başarılı sonuçlar sonucunda birinci 10’a girmeyi başardı ve yarışı, 47 okul ortasından 9. sırada tamamladı. Yüzme yeteneklerini sergileyen Sevinçli öğrenciler aldıkları nitelikli eğitimin hakkını verdi.

Sevinç Koleji Kız Yüzme Grubu Yıl Boyunca Farklı Muvaffakiyetler Elde Etti!

Sevinçli kız öğrenciler, Edirne’de düzenlenen şampiyonanın öncesinde bütün dönemi farklı muvaffakiyetler elde ederek tamamladı. Sevinç Eğitim Kurumları tarafından yapılan açıklamada, küçük kızların rakiplerini tek tek eleyerek bu başarıyı almaya hak kazandığı belirtildi. Hakikaten, kız öğrenciler yıl içerisinde katıldıkları İstanbul Şampiyonası, Türkiye Küme Yarışları ve Türkiye Şampiyonası Yarı Final Yarışları’nın tümünde başarılı sonuçlar  elde etti. Dönemi maksatlarına ulaşarak sonlandıran kız öğrenciler yıl boyunca evvel vilayet içi ve sonra Türkiye geneli karşılaşmalara katılarak ilerledi. 

Sezon boyunca yüzme tekniklerini geliştirerek adım adım yükselen ortaokul öğrencileri; Yıldız Kızlar İstanbul 6.lığı, Yıldız Kızlar Küme 5.liği, Yıldız Kızlar Ataşehir İlçe 1.liği, Küçük Kızlar İstanbul Küme 3.lüğü ve Küçük Kızlar İstanbul 2.liği üzere farklı unvanlar elde ederek Edirne’de düzenlenen finallerde yer almaya hak kazandı. Toplam 47 okulun iştirak gösterdiği final karşılaşmalarını ise 2022-2023 döneminin 9.su olarak sonlandırdı.

Sevinç Koleji’nden Spora ve Atlete Tam Destek!

Ortaokul kız öğrencilerinin yüzmede elde ettiği muvaffakiyet, Sevinç Koleji’nin spora ve atlete verdiği büyük kıymet ile tekrar gündem olmasını sağladı. Kurum tarafından yapılan açıklamada her bir öğrencinin sportif aktivitelere iştirakinin teşvik edildiği ve akademik programda sporun ehemmiyetinin pek çok sefer vurgulandığı belirtildi. Sistemli pratik ve istikrar sonunda kendini geliştiren öğrencilerin muvaffakiyet elde etmesinin kaçınılmaz olduğunu söz eden kurum yetkilileri, bu muvaffakiyetlerin genel akademik periyot muvaffakiyetlerini da yakından etkilediğini açıkladı. Gerçekten, sportif karşılaşmada alınan tatmin edici sonuçların öğrenciye özgüven ve memnunluk kazandırdığı, bunun sonucunda spor ile iç içe bir muvaffakiyetin geldiği ve hem fizikî hem zihinsel gelişimin hızlandığı bilhassa vurgulandı.

Öğrencilerin her türlü sportif aktifliğe iştirakini teşvik eden sistemin sonunda elde edilen derecenin, hem öğrenciler hem de Sevinç Koleji ismine büyük gurur kaynağı olduğunun; çalışmalarını sürdürerek Türkiye 9.su olan kız öğrencilerin ileride çok daha yüksek dereceler hedeflediklerinin de altı çizildi. Bu doğrultuda verilen spora teşvik programının sürat kesmeden devam edeceği, daha fazla öğrencinin eğitim planına sportif faaliyetleri eklemesinin hedeflendiği ve bunun sonunda akademik eğitim-öğretim yılında alınan sonuçların da süratle yükseleceği söz edilmiş oldu. Ayrıyeten artan ilgiyle birlikte yeni periyotta daha fazla öğrencinin yüzme başta gelmek üzere farklı spor programlarına iştirak sağladığı açıklandı.

2022-2023 Okul Ekibi ve Spor Kulübü Başarıları

Okul Grupları:

 • Kücük Kizlar istanbul 2.liği

 • Kücük Kizlar Küme 3.lügü

 • Kücuk Kizlar Tr Şampiyonasi 9.lüğu

 • Yildiz Kizlar Istanbul 6.liği

 • Yildiz Kizlar Küme 5.liği

 • Yildiz Kizlar Ataşehir ilçe 1.liği

 

Sevinç Koleji Spor Kulübü:

11-12 Yaş 1.Vize Yarışları

 • 4 Sportmen Türkiye sampiyonasi iştirak hakki kazandi

 • 4 sportmen bölge sampiyonasi iştirak hakki.

 • 14 atletimiz kümelere katilmaya hak kazandi.

 

11-12 Yaş 2.Vize Yarışları

 • 200m Sırtüstü 1. liği

 • 50m Hür 1. liği

 • 50m Sırtüstü 2 liği

 • 100m Hür 1. liği

 • 50m Sırtüstü 1. liği

 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Koleji, Sevinç Temel Okulu, Sevinç Yayınları ve Sevinç Ferdî Gelişim Kursu bulunan kurum, Türkiye genelinde toplam 24 adet kurs merkezine ve 4 adet okula sahip olarak büyümesini sürdürüyor. En temelinde “Köklü geçmiş, çağdaş gelecek” mottosunu alan kurum Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 32 yıllık tecrübesini aktarmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir