Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Genç KOMEK Öğrencileri TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

Genç KOMEK Öğrencileri TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
4 0

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde hizmet veren Genç KOMEK, bu yıl altıncısı düzenlenecek dünyanın en büyük teknoloji şenliği olan 2023 TEKNOFEST’te elektronik ve yazılım alanında geliştirdikleri projelerle Konya’yı temsil etmeye hazırlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde hizmet veren Genç KOMEK, 2023 TEKNOFEST’te Konya’yı temsil edecek.

Algoritma, Kodlama, Temel Düzey Arduino ve Orta Düzey Arduino branşları ile her yaştan çocuğa teknoloji alanında eğitim veren Genç KOMEK, Konya hudutlarını aşarak isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Akabe KOMEK merkezinde elektronik ve yazılım alanında eğitim alan Genç KOMEK öğrencileri “Kulaktan Kulağa” ve “Hackiwatt” projelerinde muvaffakiyet göstererek, bu yıl altıncısı düzenlenecek dünyanın en büyük teknoloji şenliği olan TEKNOFEST’te finalist olmayı başardı.

Finalist öğrenciler, Akıllı Ulaşım Müsabakası İlkokul-Ortaokul Kategorisi ve Turizm Teknolojileri Lise Kategorisi’nde heyet karşısına çıktı. Akıllı Ulaşım Yarışması’nda geçiş üstünlüğü bulunan araçların trafikte ulaşım sorununu çözerek, ulaşım suratını ve güvenliğini artıracak “Kulaktan Kulağa” isimli proje ile Turizm Teknolojileri Yarışması’nda Klasik Türk Tiyatrosunda gölge oyunu kültürü ile ortaya çıkmış Hacivat Karagöz karakterlerini tanıtmaya amaçlayan “Hackiwatt” isimli proje heyet tarafından geçer not aldı.

Genç KOMEK derslerinde sensör geliştirme ve birçok elektronik devre elemanın kullanımını öğrenen öğrenciler; 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ortasında İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda düzenlenecek olan teknoloji şenliğinde hazırladıkları projelerle dereceye girebilmek için gayret edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir