Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gebze Millet Bahçesi’ne Millet Camii yapılacak

Gebze Millet Bahçesi’ne Millet Camii yapılacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Büyükşehir, Gebze Millet Bahçesi’ne inşa edilecek Millet Camii için hummalı bir çalışma yürütüyor. 20 bin metrekare alanda caminin temel hafriyatı yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Millet Bahçesi’nde yapılması planlanan Millet Camii için temel hafriyat hafriyatı gerçekleştiriyor. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imali süratle süren Gebze Millet Bahçesi, pek çok toplumsal donatıların dışında Türkiye’nin en büyük mescitlerinden birini içinde bulunduracak. Büyükşehir takımları, caminin imaline katkıda bulunarak hafriyat hafriyatı dayanağı veriyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı takımları, iş makineleri ile 20 bin metrekare alanda caminin temel hafriyat hafriyatını gerçekleştiriyor.

 

İNŞAAT ALANI 50 BİN METREKARE

Toplam inşaat alanı yaklaşık 50 bin metrekare olan cami, Türkiye’nin en büyük ibadethanelerinden biri olma özelliğini taşıyacak. Millet bahçesinin en üst tepesine yapılacak cami, 6 minareli ve 3 şerefeli olacak. Projede Selimiye Camisi’nin mimarisi temel alınacak. Gebze Millet Camii’nde birebir anda 30 bin kişi namaz kılabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir