Gaziemir Belediyesi zabıtasından örnek davranış

Gaziemir Belediyesi’nin Zabıta Müdürlüğü takımları, pazarda bulduğu ve içinde oğlunun düğünü için hazırladığı 9 bin lira nakit para, kredi kartları ve kimlik kartları bulunan çantayı sahibi Hayrettin Varlı’ya teslim etti.
Gaziemir Belediye Zabıta Müdürlüğü’nde misyon yapan zabıta grupları, Sarnıç Pazaryeri’nde kontrol yaparken çanta buldu. Gruplar, çantayı denetim ettiklerinde içinde 9 bin lira nakit para, kredi kartları ve kimlik kartları olduğunu tespit etti. Zabıtalar yaptıkları araştırma sonucunda çantanın, oğlunun düğünü için hazırlık yapan Hayrettin Varlı’ya ilişkin olduğunu tespit etti. Hayrettin Varlı’ya ulaşan takımlar, güvenlik sorularının akabinde tutanak tutarak çantayı sahibine teslim etti.
Kaybettiği çantasının bulunup kendisine ulaştırıldığı için çok memnun olduğunu tabir eden Hayrettin Varlı, “Çantayı kaybettiğim günün akşamında oğlumun düğünü vardı. Düğün için hazırlık yaparken o telaşla çantamı kaybettim. Durumu fark edince başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çantamda düğün masrafları için ayırdığım 40 lira nakit para ve kredi kartlarım vardı. Çantamı bulan Gaziemir Belediyesi’nin zabıta grupları beni aradı ve çantamı teslim etti. Belediye çalışanı bu çantayı bulmasaydı oğlumuzun en keyifli gününde çok büyük zorluklar yaşayacaktım. Zabıta gruplarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*