Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. fastPay ile Asis Elektronik’ten ulaşım kartını şehir kartına dönüştüren iş birliği

fastPay ile Asis Elektronik’ten ulaşım kartını şehir kartına dönüştüren iş birliği

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Türkiye’nin birinci dijital cüzdanı fastPay ve akıllı kent teknolojileri markası Asis Elektronik, toplu ulaşımda kullanılan temassız özellikli kartları, EMV tabanlı açık platform kent kartına dönüştüren Ön Ödemeli Kent Kartı ve Taşınabilir Cüzdan Uygulamasını hayata geçiriyor.

Toplu ulaşım kartlarının indirim ve aktarma üzere özelliklerini taşıyacak Ön Ödemeli Kent Kartı ve Taşınabilir Cüzdan Uygulaması sayesinde kente yönelik tüm hizmetler tek noktadan verilebilecek.

DenizBank’ın iştiraki fastPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ile Asis Elektronik’in hayata geçireceği proje ile başta mahallî yönetimler olmak üzere esnaf ve tüccarların kentlilerle daha yakın etkileşime girebileceği, toplumsal yardımların ve tüm lokal hizmetlerin ödemesine aracılık eden Şehir Hizmetleri Platformu’nun hayata geçirilmesi hedefleniyor. 

Kullanıcılar, Ön Ödemeli Kent Kartı ile yurt içi ve yurt dışında tüm işyerleri ve ATM’lerde süreç yapabilecek, Mobil Cüzdan Uygulaması ile alışveriş/para çekme, para transferi, kurum ödemesi üzere finansal gereksinimlerini karşılayabilecekler. Bununla birlikte, birçok finansal esere de uygulama içinden kolay kolay müracaat yapabilecekler.  

“Ekosisteme katkı sağlayacak finansal teknoloji tahlilleri geliştirmekten mutluyuz”

DenizBank Perakende Bankacılık Kümesi Genel Müdür Yardımcısı ve fastPay A.Ş. İdare Şurası Lideri Ayşenur Hıçkıran, bahisle ilgili yaptığı değerlendirmede, “2012 yılında bir banka tarafından hayata geçirilen birinci taşınabilir cüzdan olan fastPay, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası lisanslı bir elektronik para ve ödeme kuruluşu olan fastPay A.Ş. çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. DenizBank’ın, iş birliği kültürü ile yenilikçi iş modelleri üretmek ve ekosisteme katkı sağlayacak finansal teknoloji tahlillerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuş yeni jenerasyon iştiraki NEOHUB’ın da projeye sağlayacağı katkılarla, ulaşım başta olmak üzere kentli hayata yönelik tüm hizmetlerde finansal teknolojilere erişimi kolaylaştıran bu iş birliğinin kesimi olmaktan son derece mutluyuz” dedi. 

 

“Şehirlilerin finansal hizmetlere erişimini kolaylaştıracağız”

fastPay A.Ş. Genel Müdürü ve İdare Şurası Üyesi Serkan Turan, yaptığı değerlendirmede, “Biz, hizmet modelimizi birinci günden bu yana, rastgele bir bankanın müşterisi olmasanız dahi finansal eser ve hizmetlere erişiminizi sağlamayı hedefleyen bir vizyonla hayata geçirdik. Sahip olduğumuz bilgi birikimi, lisans ve alt yapımızı Servis Modeli Cüzdan modeliyle iş birliği içine girdiğimiz, ekosistemi birlikte büyüteceğimiz kurumlarla paylaşmaktan memnunluk duyuyoruz. Asis Elektronik ile yaptığımız iş birliğiyle arayüz sağlayıcı olarak DenizBank eser ve hizmetlerine erişimini de kolaylaştıracağız. Bu sayede; Asis Elektronik’in hizmet verdiği kentlerde dünyanın en kapsamlı kent kartı ve taşınabilir cüzdan uygulamasını hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

 “Ulaşım dalına entegre tahliller sunuyoruz”

Asis Elektronik Genel Müdürü ve İdare Konseyi Üyesi Hakan Özyürek, elektronik fiyat toplama sistemleri ve akıllı kentler için geliştirdikleri teknolojilerle ulaşım kesimine paydaşlarıyla birlikte entegre tahliller sunduklarını aktararak, “DenizBank ve fastPay A.Ş. ile yaptığımız iş birliği ile toplu ulaşım kartlarımızı kullanan vatandaşlarımıza özel, toplu ulaşımın tüm avantajlarının yanında yurt içi ve yurt dışında kullanabilecekleri bir kent kartı ve taşınabilir cüzdan uygulamasını hayata geçirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz” sözlerini kullandı.

Asis Elektronik İdare Konseyi Üyesi Levent Uğurlu, “Asis Elektronik üzere finansal olmayan hizmet sağlayıcıların müşterilerine finansal eserleri sunabilme yeteneği sağlayan Gömülü Finans uygulamalarının fintek ekosisteminde süratle yaygınlaştığı bu periyotta, Servis Modeli Cüzdan ve Çok İşlevli Kent Kartı projesini DenizBank ve fastPay altyapısı ile öncelikle hizmet verdiğimiz kentlerden başlayarak kullanıcılarımıza sunacağız. Böylelikle Asis Elektronik’i bir finansal teknoloji şirketine dönüştürme vizyonumuzda çok değerli bir adım atmış olacağız. Ayrıyeten başlattığımız verimli iş birliğini Servis Modeli Bankacılığı çerçevesinde farklı platformlara taşımayı da hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir