Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Evrencan Gündüz, Babasının Şarkılarını Yeniden Seslendirme Geleneğini Sürdürüyor: ‘Aşkın Sesini Duyuyorum’

Evrencan Gündüz, Babasının Şarkılarını Yeniden Seslendirme Geleneğini Sürdürüyor: ‘Aşkın Sesini Duyuyorum’

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Ünlü müzisyen Evrencan Gündüz, geleneği yaşatmanın yanı sıra yeni sürprizlerle dolu bir adım atarak, “Aşkın Sesini Duyuyorum” isimli müziğini yayınladı. Babası Asım Can Gündüz’ün doğum gününde sunulan bu müzik, 80’li yıllardaki birinci albümünden seçilen özel bir kesime çağdaş bir yorum getiriyor.

Evrencan Gündüz, babası Asım Can Gündüz’ün doğum gününde duygusal bir jestle yeni müziği “Aşkın Sesini Duyuyorum”u paylaştı. Bu müzik, babasının müzikal mirasına hürmet niteliği taşırken birebir vakitte çağdaş bir dokunuşla sevgi ve hürmetle bezendi. Babası Asım Can Gündüz’ün doğum gününde her yıl bir müziğini müzikseverlerle buluşturmayı klâsik hale getiren Evrencan Gündüz, geçtiğimiz yıl da “Yavrum” isimli şarkıyı paylaşmıştı.

Yayınladığı müzikle ilgili konuşan Evrencan Gündüz, “Bu müzik, babamın 80’li yıllardaki birinci albümünden seçtiğimiz sevgi dolu bir kesim. Geçen yıldan beri her yıl sevgili babamın müziklerini güncelleme geleneğini sürdürmeye karar verdim. Bu yıl bu şarkıyı seçmemin nedeni, bir sanat yapıtının hangi periyotta olursa olsun ne kadar vakitsiz olabileceğini göstermekti. Müziğe daha akustik bir dokunuş getirerek ve içindeki aşk gücünü tellerle vurgulayarak yaklaşmayı amaçladım” dedi.

Gündüz, müziğin düzenlemesini olabildiğince sadeliğe dayandırarak insanların içini huzurla doldurmayı ve bir anlık rahatlama sağlamayı amaçladığını belirtti. “Bu kayıtların içine bu niyetlerin titreşimlerini doldurdum. Asım Can Gündüz’ün ruhuna dokunsun ve bize bıraktığı tüm hoşluklar bu müziklerle anılsın… Sevgiyle,” diye ekledi.

Evrencan Gündüz’ün babasının mirasına hürmet duyarken kendi yaratıcılığını da kattığı “Aşkın Sesini Duyuyorum,” isimli müziği hisleri ve sevgi gücünü vurgulayan akustik bir yaklaşıma sahip.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir