Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. EÜ İletişim Fakültesinde öğrenciler staj sorunu yaşamayacak

EÜ İletişim Fakültesinde öğrenciler staj sorunu yaşamayacak

gelenekselhaber gelenekselhaber -
3 0

Bu kapsamda EÜ İletişim Fakültesinde mecburî stajını yapmak isteyen öğrenciler Çeşme Turizm Fakültesi Gastronomi Akademisinde stajlarını yapabilecek. 

EÜ İletişim Fakültesinde klasik hale gelen,  “Dekan-Öğrenci Buluşması”nın 2023-2024 eğitim öğretim yılı son toplantısı gerçekleştirildi. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’in yanı sıra Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer ve  Prof. Dr. Elif Yıldız, Fakülte Senatörü Prof. Dr. Aylin Göztaş, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesinden Doç. Dr. Kurbanova Aziza Tolibovna, Doç. Dr. Tillayashayxova Maqsuda Abdusattarovna, Doç. Dr. Samigova Gulandom Abdujabbarovna, Basın Müşaviri Pirmuhammad Xolmaxmatov,  Uzman Madına Ikromova, kısım liderleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Dekan Prof. Dr. Gültekin, toplantıda öğrencilere staj ve öğrenci değişim programları konusunda yapılan ikili protokoller ile ilgili bilgi verdi. 

Dekan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Bağlantı Fakültesinde zarurî stajını yapmak isteyen öğrenciler Çeşme Turizm Fakültesi Gastronomi Akademisinde stajlarını yapabileceğini söyledi.  İletişim Fakültesi olarak şimdiye kadar birçok firma ve kurumla iş birliği yaptıklarını lisana getiren Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, bu iş birliği ile genç iletişimcilerin akademide; mutfak kültürü ve bağlantısı, yemek ve sofra bağlantısı, gastronomi ve turizm diplomasisi alanlarında yapılan çalışmaları dünyaya tanıtmak için metin müellifliği, haber, görüntü sinema, fotoğraf, kampanya hazırlama süreçlerine katılarak tecrübe kazanacaklarını tabir etti.

“Staj yeri bulamayan öğrencimiz kalmayacak”

Medya dünyasına nitelikli iş gücü yetiştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, yıl boyunca gerçekleşen Dekan-Öğrenci buluşmalarının epeyce verimli geçtiğini belirterek “Öncelikle toplantıya ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum. Daha evvelki toplantılarımızda staj yeri bulamayan öğrencimiz kalmayacak demiştik. Bununla ilgili çalışmalarımızı daha da derinleştirerek öğrencilerimizin staj sorunlarını çözmeye devam ediyoruz” dedi. Önceliklerinin öğrencilerin bölümde staj yapmaları olduğunu belirten Prof. Dr. Gültekin, “Sektörde staj imkanı bulamayan öğrencilerimiz için üniversitemiz bünyesinde imkanlar sağlayacağız. Gastronomi Akademisinde öğrencilerimize staj için kontenjan açtık. Tekrar Medya Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde yer alan Ege Ajans, Ege Üniversitesi Televizyonu ve Radyo Ege Yerleşkede de öğrencilerimize muhakkak kontenjanlar ayırdık. Diş Hekimliği ve Tıp Fakültelerimizin de öğrencilerimize staj için ayırdıkları kontenjanlar mevcut. Çeşme Ziraî Kalkınma Kooperatifi de bizlere bu bahiste yardımcı olacak” dedi.

Toplantıda ayrıca İletişim Fakültesi Halkla Münasebetler Kısmı öğretim üyesi Prof. Dr. Aylin Göztaş ve Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsü Heyeti, öğrencileri değişim programı ve verilen takviyeler konusunda bilgilendirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir