Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Enuygun verilerine göre Ramazan Bayramı öncesi otobüs bileti satışları %250 arttı

Enuygun verilerine göre Ramazan Bayramı öncesi otobüs bileti satışları %250 arttı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
13 0

Türkiye’nin Lider Seyahat Pazaryeri Enuygun bayram öncesi otobüs bileti verilerini paylaştı. Verilere göre Ramazan Bayramı tatili için mobil uygulama üzerinden yapılan otobüs bileti satışları bir önceki haftadan %250, web sitesi satışları ise %50 daha fazla. 

Enuygun Ramazan Bayramı öncesi hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satışlarının arttığını açıkladı. Mobil uygulama üzerinden yapılan satışların bir önceki haftaya göre %250 arttığı, web sitesi üzerinden yapılan satışların ise %50 artış gösterdiği paylaşıldı.

Mobil uygulama ve web sitesi üzerinden en çok Ankara’ya otobüs bileti alındı 

Enuygun’un verilerine göre ayrıca en çok otobüs bileti alınan yerin Ankara olduğu vurgulandı. Ankara’yı İzmir, İstanbul, Adana ve Antalya takip ediyor. Hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satın alan kullanıcıların büyük çoğunluğunun İstanbul’dan olması da dikkat çekiyor. 

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam: “Otobüs bileti satışlarının artması şaşırtıcı değil”

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bayram tatili yaklaştıkça hem mobil uygulamadan hem de web sitesinden otobüs bileti satışlarının artmasına yönelik, “Otobüsle seyahat etmeyi tercih eden kullanıcılar uçakla seyahat etmeyi tercih edenlere göre daha son dakikacılar. Bu yüzden bayram yaklaştıkça otobüs bileti satışlarının artması şaşırtıcı değil. Son güne kadar herhangi bir yere gitme planı yapmamış kişilerin bir anda plan yapacaklarını öngörerek ayın 19’u ya da 20’sinde otobüs bileti satın almalarını bekliyoruz. Kısacası otobüs biletindeki bu artışın bayrama kadar süreceğini tahmin ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir