Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Enerjisa Üretim, Rüzgar Günü Zirvesi ile yenilenebilir enerjinin geleceğimizdeki önemine dikkat çekiyor

Enerjisa Üretim, Rüzgar Günü Zirvesi ile yenilenebilir enerjinin geleceğimizdeki önemine dikkat çekiyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Enerjisa Üretim, güç bölümünün sürdürülebilir geleceği hakkında gençler ortasında farkındalık yaratmak, bölümün iklim kriziyle uğraşındaki değerli rolüne dikkat çekmek ve istihdam fırsatlarını konuşmak gayesiyle 7 Mayıs’ta Rüzgar Günü Zirvesi’ni düzenliyor. Tepe “Enerjimiz Rüzgarla, Geleceğimiz Seninle” temasıyla ve Harvard Business Review Türkiye’nin stratejik paydaşlığıyla online ve ilgili tüm herkese açık olarak gerçekleştirilecek. 

 

Türkiye’nin başkan özel dal güç üretim şirketi Enerjisa Üretim, 2022 yılından bu yana her yıl Dünya Rüzgar Günü nedeniyle hayata geçirdiği Rüzgar Günü Zirvesi’ni bu yıl ikinci defa Harvard Business Review Türkiye stratejik paydaşlığı ile düzenliyor. Rüzgar gücünün sürdürülebilirlik açısından taşıdığı değeri vurgulamayı hedefleyen Rüzgar Günü Doruğu, dalın önde gelen isimlerini bir ortaya getirecek. Doruğa, tabiat sevgisini satırlarına taşıyan muharrir Sunay Akın da katılacak.

Gençlere ve öğrencilere odaklanan tepede rüzgar gücünün geleceğimizdeki rolü çeşitli bakış açılarıyla ele alınacak, ayrıyeten, güç teknolojilerindeki son gelişmeler masaya yatırılacak. Aktiflik boyunca, rüzgar gücünün kullanımındaki zorluklar ve sağladığı fırsatlar ayrıntılı bir formda tartışılacak. Bu süreçte, gençlerin bu alandaki potansiyellerine dikkat çekilecek ve dalın önde gelen isimleri, gençlerin sorularını cevaplayarak onlara ilham verecek.

“Enerjimiz Rüzgarla, Geleceğimiz Seninle” temasıyla yapılacak etkinlik rüzgar gücünün gücünü ve gelecekteki potansiyelini keşfetmek isteyen herkes için 7 Mayıs Salı günü 10.00’da online ve fiyatsız olarak sunulacak. Ayrıyeten aktiflik boyunca surpriz ikramlar de armağan edilecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir