Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Emirates Avustralya seferlerini artırıyor

Emirates Avustralya seferlerini artırıyor

gelenekselhaber gelenekselhaber -
7 0

Dünyanın en büyük memleketler arası havayolu Emirates, Dubai ile Brisbane ortasındaki EK430/431 sefer sayılı ikinci günlük uçuşunu 1 Ekim’den itibaren A380 ile gerçekleştireceğini ve birebir vakitte 1 Aralık’tan itibaren Dubai ile Perth ortasında Boeing 777-300ER ile ikinci bir günlük hizmet ekleyerek Avustralya’daki faaliyetlerini güçlendireceğini duyurdu.

1 Ekim’den itibaren, Emirates’in Brisbane’e giden ikinci A380 uçuşu olan EK430, Dubai’den saat 02.30’da ayrılacak ve Brisbane’e 22.20’de varacak. Emirates’in dönüş uçuşu EK431, Brisbane’den saat 01.55’te ayrılacak ve Dubai’ye 10.05’te varacak. 

Perth’e yapılacak ek uçuş, Emirates Boeing 777-300ER ile gerçekleştirilecek. 1 Aralık’tan itibaren Emirates’in EK424 sefer sayılı uçuşu Dubai’den saat 09.15’te kalkacak ve sonraki gün saat 00.05’te Perth’e varacak. Emirates’in dönüş uçuşu EK425, Perth’ten saat 06:00’da kalkacak ve Dubai’ye 13:10’da varacak. Tüm kalkış ve varış saatleri Dubai saat dilimine nazaran belirtilmiştir. 

Emirates Australasia Kısım Lider Yardımcısı Barry Brown konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Operasyonlarımızı güçlendirerek Brisbane ve Perth’ten seyahat eden Avustralyalılar için daha fazla seçenek ve fırsat sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu, turizm ve ticarete açılan kapıların ehemmiyetinin ve Emirates’in Dubai’ye gidiş ve dönüş için uygun tarifeler ve konforlu temaslar sağlama konusundaki kararlılığının bir göstergesi. Hizmetlerimizle Dubai’den Avrupa’nın birçok noktasına ilişki imkânı sunmanın yanı sıra iş, cümbüş, kültür ve daha fazlası için çeşitli fırsatlara erişim yaratıyoruz. Bu artış birebir vakitte Avustralya’nın küresel irtibatlarını geliştirme ve turizm ile ticarette büyüme fırsatlarını destekleme konusundaki kararlılığımızın bir delili.”

Brisbane Havalimanı İcra Konseyi Lideri Gert-Jan de Graaff ise şöyle konuştu: “A380, Brisbane’in en ağır ikinci memleketler arası uçuş noktası olan Queensland ile Avrupa ortasında yılda 100.000’e kadar ekstra yolcunun seyahat etmesine imkan tanıyacak. 21 yıldır Brisbane’e hizmet veren Emirates, Avrupa’ya gidiş-dönüş hizmeti sunan bir numaralı yolcu taşıma şirketimizdir. Daha da kıymetlisi, Emirates, gerçekleştirdiği körfez üstü operasyonları ile gürültünün mahallî toplum üzerindeki tesirlerini azaltan başkan havayolu şirketi olarak öne çıkıyor.  Temmuz-Aralık 2023 devrinde, Emirates’in gece uçuşlarının üçte ikisinden fazlası Moreton Körfezi üzerinden gerçekleşti. Emirates’i bu performansından ötürü tebrik ediyoruz ve havayolları ile ortasındaki iş birliklerinin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Batı Avustralya Hükümeti Turizm Bakan Vekili John Carey: “Bugünkü duyuru, WA’nın havacılık kapasitesinin yine inşasında ileriye yanlışsız atılan bir diğer değerli adımı temsil ediyor ve Perth’in Avustralya’ya Batı Geçidi olan küresel bilinirliliğini daha da güçlendiriyor. Bölgemize daha fazla yolcu çekmek, ziyaretçi harcamalarını ekonomimize kazandırmak ve turizm ile otelcilik kesimlerinde istihdam yaratmak için ek direkt havacılık hizmetlerinin garanti altına alınması mutlaka hayati değer taşıyor. 

Sınırların tekrar açılmasından bu yana 19 küresel kente uçuşları tekrar başlatmaktan yahut yeni aktarmasız uçuşları teminat altına almaktan hakikaten gurur duyuyoruz ve bu da bir turizm destinasyonu olarak Batı Avustralya’ya verilen bir öbür itimat oyu.” dedi.

Perth Havaalanı Operasyon Yöneticisi Scott Woodward ise bahisle ilgili şunları söyledi: Emirates’in ikinci günlük hizmetinin tekrar başlatılması, Perth pazarına kıymetli bir kapasite katacağı için mükemmel bir haber. Emirates, Batı Avustralya için kıymetli bir havayolu ortağı ve bu ek günlük hizmet, bu çok tanınan rotada yılda etkileyici bir formda 250.000 koltuk sunuyor. Yeni hizmet, sadece iş ve tatil maksatlı seyahatler için daha fazla seçeneğin olduğu manasına gelmiyor, tıpkı vakitte artan kapasite, Batı Avustralya’ya çok daha fazla milletlerarası ziyaretçinin gelmesine de yol açacak. Bu ikinci günlük hizmetin geri dönüşü, Emirates’in Batı Avustralya pazarına olan bağlılığını ve inancını gösteriyor ve bu ikinci hizmetin mevcut hizmeti kadar tanınan olmasını sağlamak için havayoluyla birlikte çalışacağız.”

Brisbane’e yönelik A380 operasyonları ve Emirates’in Perth’e ikinci seferinin tekrar başlaması sayesinde havayolu, Avustralya’ya haftalık kapasitesini ek 6.900 koltuk daha artırarak, havayolunun Dubai üzerinden 140’tan fazla uçuş noktasından oluşan küresel ağına yönelik artan milletlerarası seyahat talebine daha fazla hizmet verecek. Bu durum, ihracat ve ithalat için uygun hava ilişkisini kolaylaştırarak Avustralya’daki işletmeleri ve uzmanlaşmış sanayileri daha da destekliyor.

Emirates’in Dubai ve Perth ortasındaki ikinci günlük uçuşu, havayolunun Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’daki uçuş ağına ek ilişki sağlayarak, yolcular için daha konforlu ve uygun seçenekler sunacak. Brisbane’den İngiltere, İtalya, Fransa, Türkiye, Pakistan ve Mısır üzere tanınan seyahat noktalarına uçan yolcular, havayolunun günde iki katına çıkan A380 seferlerinin sunduğu koltuk kapasitesi artışından da yararlanacak.

Haziran 2023’te, Emirates’in Boeing 777-300ER ile ikinci Brisbane servisi olan EK430/431, Queensland hükümetinin Attracting Aviation Yatırım Fonu tarafından hayata geçirildi.  Bu uçuşun, Queensland’e ek 129.210 koltuk ile getireceği kestirimi 38.610 ziyaretçi ile yılda gecelik 75 milyon dolar ziyaretçi harcaması yaratacağı varsayım ediliyordu. Bu fon sayesinde artık bu hizmeti A380 ile gerçekleştirecek olan Emirates, Queensland’e de daha fazla seyahat ve iş fırsatı getirebilecek.

Emirates şu anda Avustralya’ya Brisbane, Perth, Sidney ve Melbourne’e haftada 56.000 yolcu taşıyan A380 ve Boeing 777 uçaklarıyla gerçekleştirilen 63 haftalık uçuşla hizmet veriyor. Havayolu yakın vakitte, 1 Şubat’tan itibaren Melbourne uçuşlarında Premium İktisat hizmetini iki katına çıkaracağını ve Sidney’e günlük iki sefer dört sınıflı A380 hizmetini ekleyeceğini duyurdu.

Emirates ile Avustralya’ya uçan yolcular, ödüllü şeflerden oluşan bir takım tarafından geliştirilen, bölgesel lezzetlerden ilham alınan çok çeşitli menüler ve yüksek kaliteli içecekler ile eşsiz bir mutfak tecrübesini gökyüzünde yaşıyor. Yolcular, Emirates’in ödüllü uçak içi cümbüş sistemi ice ile sinema, TV programı, müzik, podcast, oyun, sesli kitaplar ve daha fazlasını içeren, itinayla seçilmiş 6.500’den fazla küresel cümbüş içeriğine sahip kanal sayesinde gerilerine yaslanıp rahat ve keyifli bir seyahatin tadını çıkarıyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir