EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması’nın kazananları belli oldu

Aralık 2, 2023 gelenekselhaber 0

EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, gelecek kuşak vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve meslek fırsatlarını tanıtmak hedefiyle 11. sefer düzenlediği Vergi Maratonu Müsabakası sonuçlandı. Vergi alanında meslek yapmayı hedefleyen üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunlarının katıldığı yarışın birincisi Gökdeniz Coşkunoğlu oldu.

Kaım ayında kimya sektöründen 2,8 milyar dolarlık ihracat

Aralık 2, 2023 gelenekselhaber 0

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) datalarına nazaran, Türkiye’nin ihracatı kasım ayında geçen yıl birebir periyoda nazaran yüzde 5,2 artışla 23 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2,8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren kimya dalı ise kasım ayında en çok ihracat yapan ikinci dal oldu ve ülke ihracatından yüzde 12,5 hisse aldı.

Metro Türkiye, “Yerelin İzinde” Projesiyle Bu Sefer Şile’de Yerel Mantarların Peşindeydi!

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Yerli üreticilerin desteklenmesinden Coğrafik İşaret tescilli eserlerin korunmasına kadar mahallileşme projeleriyle bölüme ilham kaynağı olan Metro Türkiye, Türk mutfağının pahalı şeflerinden Şemsa Denizsel ile iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Yerelin İzinde” projesinin dördüncü durağında Şile’de Türkiye’nin lokal mantarlarının izini sürdü ve Coğrafik İşaretli Kanlıca Mantarına dikkat çekti.

Ege Bölgesi’nin 10 aylık dış ticaret fazlası 8 milyar doları aştı

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık tarihi boyunca ihracatçı kimliğiyle öne çıkan, Türkiye’ye ihracatı öğreten Ege Bölgesi, 2023 yılının 10 aylık devrinde 25 milyar 796 milyon dolarlık ihracat yaparken ithalatı 17 milyar 683 milyon dolarda kaldı. Ege Bölgesi 10 aylık devirde 8,1 milyar dolar dış ticaret fazlası verirken, ihracatının ithalatını karşılama oranı yüzde 146 oldu.

Aksigorta’dan 5,5 Ton Emisyon Tasarrufu

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Sigortacılık bölümünün kıymetli oyuncularından Aksigorta, Sürdürülebilirlik Raporu’nun ikincisini yayınladı. Kelam konusu rapor, 1 Ocak – 31 Aralık 2022 tarihleri ortasındaki şirket faaliyetlerinden kaynaklı; toplumsal, ekonomik ve çevresel tesirlere yönelik, yönetimsel yaklaşım ve maksatları kapsamasının yanı sıra, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na yönelik Aksigorta’nın katkısını da özetliyor.