Keçiören’de “Aile Okulu” eğitimleri başladı

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Keçiören Belediyesi Kent Kurulu ve Ankara Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Fakültesi iş birliğinde düzenlenen Aile Okulu’nda “Ergenlerde Madde-Alkol Bağımlılığı ve Aile, Gelişimsel Dayanak Çalışmaları: Etkileşimli Oyun Oynama ve Kitap Okuma” bahislerinde iştirakçilere bilgiler verildi.

Huawei Türkiye genç bilişimcileri ‘Gelecek için Tohumlar Bursu’ ile destekliyor

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Huawei, global seviyede yürüttüğü bir numaralı toplumsal bedel programı Seeds for the Future (Gelecek için Tohumlar) kapsamında, Türkiye’de değerli bir burs projesini hayata geçiriyor. Huawei Türkiye, 28 Kasım’da şirketin Ar-Ge Merkezi’nde düzenlediği merasimle, Türkiye’deki sekiz üniversiteden 80 öğrenciye takviye olacağı, ‘Gelecek için Tohumlar Bursu’ programını duyurdu. 

KO-MEK UZEM ile kariyer yapmak çok kolay

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Kurulduğu günden itibaren beşere ve eğitime kıymet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında (KO-MEK) yüz yüze eğitimlerin yanında online eğitimlere de devam ediliyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak online eğitim talebine kayıtsız kalmayan KO-MEK, geçtiğimiz periyotlarda gerçekleştirdiği UZEM eğitim sistemiyle binlerce bireye ferdî maharet ve meslek manasında kendilerini geliştirme fırsatı sundu.

Gençler yapay zekâ eğitimini tamamladı

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

Gençlerin yazılım alanında kendilerini geliştirmeleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yapay zekâ eğitim programı tamamlandı. İstanbul Veri Science Academy ve Google Cloud işbirliği ile düzenlenen eğitime tertipli olarak katılan bin 388 bireye Google işbirliğini belirten sertifika verildi. Yapay zekâ eğitim programları devam edecek.

Bin Öğrenciye 1.5 Milyon TL Eğitim Yardımı Yatırıldı

Aralık 1, 2023 gelenekselhaber 0

İnegöl Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımları kapsamında 1500 TL’lik birinci ödeme bugün bin öğrencinin hesabına yatırıldı. Belediye Lideri Alper Taban, “Bugün itibariyle öğrencilerimizin hesaplarına eğitim yardımları geçmeye başladı. İkinci taksit ise Ocak ayında hesaplara yatacak. Burada kardeşlerimize bir nebze de olsa yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz” dedi.