Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Egeli Sporcular Mersin’den şampiyonlukla döndü

Egeli Sporcular Mersin’den şampiyonlukla döndü

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Mersin Üniversitesi mesken sahipliğinde düzenlenen Üniversiteler Kick Boks Türkiye Şampiyonası ve Türkiye Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonasına Ege Üniversitesi (EÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri damga vurdu.  Başarılı atletleri tebrik eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Gençlerimizin bu tıp muvaffakiyetleri bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimizin bundan sonra da spor alanında göğsümüzü kabartacak yeni ulusal ve milletlerarası başarılara imza atacaklarına inanıyorum” dedi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Mersin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Üniversiteler Kick Boks Türkiye Şampiyonasında, 70 kiloda yarışan EÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Kübra Aksoy, K1 kategorisinde, 60 kiloda yarışan Ali Ataberk Gürbüzcan Kickbox branşında şampiyon oldu. 65 kiloda yarışan Tuana Erdoğan ise Full Contact branşında ikincilik elde etti. Ünilig Üniversiteler Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda ise, erkeklerde 71 kiloda yarışan Taylan Leyne Division kategorisinde birinci, bayanlarda yarışan Sevim Ada 45 kilo kategorisinde üçüncü oldu. Muvaffakiyet sevincini paylaşan Sevim Ada, “Senelerdir uğraştığım bu alanda, her maç benim için yeni bir deneyim. Ege Üniversitesini çok seviyorum bu yüzden okulum ismine daima müsabakalara katılıyorum” dedi.

         Kübra Aksoy ise, “Mersin’de iken Ege Üniversitesinde okumanın ayrıcalığını derinden hissettim. Her şey çok hoş geçti ve çok gururlu döndük” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir