Geleneksel Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Edremit Belediyesi, öğrencilere ücretsiz online destek programı

Edremit Belediyesi, öğrencilere ücretsiz online destek programı

gelenekselhaber gelenekselhaber -
1 0

Edremit Belediyesi, uzman psikolog Ferda Sayın’ın rehberliğinde, çocukların imtihan telaşlarını azaltmalarına ve gerilimle başa çıkmalarına yardımcı olacak fiyatsız online takviye programı düzenliyor.

LGS’ye sayılı günler kala öğrencilerin yaşadığı dertleri ve gerilimi hafifletmek hedeflenen bu program, öğrencilere ruhsal dayanak sağlamak gayesiyle tasarlandı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen programda Uzman Psikolog Ferda Sayın, interaktif ortamda öğrencilere imtihan öncesi gerilimle başa çıkma sistemlerini öğrenmeleri ve motive olabilmeleri için dayanakta bulunuyor.

Sınava girecek olan tüm öğrencilere muvaffakiyetler dileyen Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş öğrencilerin imtihan sürecine dayanak sağlamak maksadıyla online olarak bu türlü bir program hazırladıklarını belirtti. Ertaş, “Yaklaşan imtihan öğrencilerin gerilim seviyesini artırmış olabilir. Bu dayanak programıyla onların yanında olmak ve imtihan öncesi takviyemizi sunmak istiyoruz” dedi.

Programa katılmak isteyen öğrenciler, Edremit Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ve toplumsal medya hesaplarından kayıt yaptırarak interaktif bir ortamda dayanak alabilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir