Duru Spor Kulübü 20 Yıldır Ülkemize Şampiyon Sporcular Kazandırıyor

Türkiye’nin önder besin firması Duru Besin, Duru Spor Kulübü’ne verdiği dayanakla ülkemize şampiyon sportmenler kazandırıyor. 20 yıldır profesyonel olarak faaliyetlerini sürdüren kulüp, ulusal ve memleketler arası birçok muvaffakiyete imza atıyor. 

Duru Besin, 88 yıllık uzmanlığı ve deneyimiyle sağlıklı bakliyatlar üretmek için çalışmalarını titizlikle yürütürken spora ve atlete olan takviyesini de sürdürüyor. Duru Spor Kulübü, Karaman’da 20 yıldır farklı branşlarda faaliyetlerine devam ediyor.  Sporu ve atlet ahlakını aşılayarak kurulduğu birinci günden bu yana yarıştığı tüm branşlarda dikkat cazip başarılara imza atan kulüp, Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında aldığı birçok derece ile ülkemizde büyük gurur kaynağı oldu.  Türkiye’de profesyonel spora verdiği dayanakla büyük takdir kazanan Duru Besin Onursal Lideri İhsan Duru, “Gençlerimizi spora özendirmek için onları destekliyor, sağlıklı jenerasyonların yetişmesi ismine değerli bir toplumsal sorumluluk üstleniyoruz. 20. yılımıza geldiğimizde görüyoruz ki, birbirinden pahalı atletlerimiz, bugüne kadar ulusal ve memleketler arası yarışlarda sayısız derece elde etti. Duru Spor Kulübü Antrenörü Ali Can, başta olmak üzere daima birlikte çok büyük emekler vererek çalışmalarımızı sürdürdük. Kulübümüz, Karaman’ı üst düzeyde temsil ederek kazandığı dereceler ile göğsümüzü kabarttı. Kulübümüzün her vakit yanındayız ve destekçisiyiz” dedi.

 

 20 Yılda Ülkemize Şampiyon Sportmenler Kazandırdık

 Duru Spor Kulübü’nün, 1550 atletiyle yarışlarda kıymetli dereceler elde ettiğini söyleyen Duru, “Sporcularımız, Türkiye Şampiyonası’nda 29 altın, 22 gümüş, 33 bronz; Milletlerarası şampiyonalarda 9 altın, 2 gümüş, 3 bronz; Balkan şampiyonalarında 3 altın, 3 gümüş, 1 bronz; Avrupa şampiyonalarında 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz; Dünya şampiyonasında 1 gümüş, 3 bronz derece elde etti. Bununla bir arada 13 antrenör, 3 hakem yetiştiren kulübümüz, pek çok lise öğrencisine eğitim dayanağı de sağlıyor” dedi. 

“Zeki, Çevik ve Ahlaklı” Sportmenler Yetiştirmek İçin Yorulmadan Çalışıyoruz

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı özelinde konuşmasına devam eden Duru, “Duru Spor Kulübü olarak Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük yapıtım dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet ettiği bu özel günde “zeki, çevik ve ahlaklı” atletler yetiştirmek için bizlere vermiş olduğu bu sorumluluğa ve vazifeye sahip çıkıyoruz. Genç atletlerimizin yanında olmaktan ve geleceklerine ışık tutmaktan memnunluk duyuyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*